Ogłoszenie

Bożonarodzeniowa polsko-ukraińska integracja

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Ponad 150 osób uczestniczyło w środowy wieczór, 4 stycznia, w „Świątecznym spotkaniu integracyjnym”. W restauracji „Ludmiła” przy świątecznym stole spotkali się uchodźcy wojenni z Ukrainy, którzy już od kilku miesięcy przebywają w naszym mieście i powiecie wraz z polskimi rodzinami udzielającymi im pomocy.

To już takie drugie świąteczne spotkanie polskich i ukraińskich rodzin, bo poprzednie odbyło się w okresie wielkanocnym. Podobnie jak tamto spotkanie, tak i wczorajsze zorganizował Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kraśniku. Jak podkreśliła szefowa Oddziału PCK w Kraśniku Iwona Włodarczyk ten czas jest szczególny i wyjątkowy, bo dla części osób przebywających na sali jest to czas już poświąteczny,a dla innych tuż przedświąteczny. Z życzeniami do przybyłych gości zwrócił się Starosta Kraśnicki Andrzej Rolla. „ Mam nadzieję, że przebywając na naszej kraśnickiej ziemi czujecie się jak u siebie w domu - mówił starosta – a z okazji Świąt Bożego Narodzenie życzę Wam aby w waszym kraju zapanował pokój, a armia ukraińska wygrała wojnę. Dziękuję również moim rodakom, Polakom którzy otworzyli swoje serca i przyjęli was do swoich domów i traktują jak członków rodzin”.

Reprezentujący burmistrza Wojciecha Wilka, kierownik wydziału edukacji UM w Kraśniku Krzysztof Babisz życzył aby wkrótce na Ukrainie nastał pokój, a nasi goście kolejne święta mogli spędzić bezpiecznie w rodzinnych domach. Życzenia złożyła również prezes kraśnickiego oddziału PCK Dorota Rynkowska.

Jako że większość na sali stanowiły dzieci, to dla nich zorganizowano niespodziankę jaką  była wizyta św. Mikołaja, który przybył z prezentami i dobrym słowem. Dla dzieci przygotowano również szereg atrakcji, gier, zabaw i zajęć plastycznych. W pomoc organizatorom aktywnie włączyli się wolontariusze w kraśnickich szkół średnich oraz podstawówek, a także członkowie Klubu Seniora CZAS PCK. Dzięki ich zaangażowaniu środowy wieczór upłynął w bardzo miłej, ciepłej, serdecznej i radosnej atmosferze, a goście z Ukrainy nie ukrywali swej wdzięczności: „Jestem tu od marca, już prawie rok i zawsze doświadczam życzliwości z waszej strony – powiedziała nam pani Oksana- a takie spotkanie, gdzie możemy porozmawiać z innymi Ukraińcami jest bardzo potrzebne, szczególnie teraz kiedy obchodzić będziemy Boże Narodzenie, bo tęsknota za rodzinnymi stronami jest teraz znacznie większa, a pobyt razem troszkę ją pomniejsza. Dziękuję za dzisiejszy dzień

Fotorelację ze spotkania można zobaczyć na naszej stronie.

Najnowsze ogłoszenia