Ogłoszenie

Ku pamięci "Zapory"

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W II Urzędowskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych im.mjr. Hieronima Dekutowskiego "Zapory" wzięło udział ponad 100 biegaczy, którzy mieli do pokonania trzy trasy: zieloną o długości 500 metrów, żółtą liczącą 1963 metry oraz czerwoną na dystansie 5000 metrów.

Impreza organizowana była w ramach programu WARTO BYĆ POLAKIEM. Na starcie i mecie biegu byli obecni członkowie Zrzeszenia Wolność i Niepodległość ze sztandarem oraz gość honorowy Stanisław Gajewski, ps. Staś -  żołnierz AK, Ruchu Oporu AK, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który walczył w oddziale mjr. Hieronima Dekutowskiego i za swoją działalność był więziony w czasach komuny na lubelskim Zamku. Przed startem przed startem Stanisław Gajewski wraz z członkami WiN odśpiewali Hymn Zaporczyków.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy pamiątkowe, a najlepsi na dystansie 1963 metry oraz 5000 metrów otrzymali puchary, które wręczyli burmistrz Urzędowa Paweł Dąbrowski i starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

Najlepsi biegacze na dystansie 5 km:

Kobiety: 1. Aleksandra Ładziak, 2. Monika Sakłak.

Mężczyźni: 1. Piotr Biżek, 2. Dariusz Sioda, 3. Tomasz Pędrak

Dystans 1963 metry:

Kobiety: 1. Dorota Bury, 2. Julia Gołębiowska, 3. Karolina Syroka

Mężczyźni: 1. Paweł Puacz, 2. Kacper Łaciński, 3. Kamil Rostek.

Patronat honorowy nad biegiem objęli : poseł na Sejm RP Kazimierz Choma, marszałek WL Jarosław Stawiarski oraz starosta kraśnicki Andrzej Rolla.

Zdjęcia z wydarzenia dostępne są w linku.

Najnowsze ogłoszenia