Ogłoszenie

KGW Lasy maszeruje z kijami, by uczcić 550 lat Województwa Lubelskiego

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Od kilku lat Koła Gospodyń Wiejskich na naszym terenie przeżywają drugą młodość. Realizują wiele ciekawych projektów dzięki którym aktywizują swoje społeczności. Dbają przy okazji o lokalne tradycje, promują swoje małe Ojczyzny i znajdujące się na ich terenie atrakcje turystyczne, ale także zachęcają mieszkańców do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Przedsięwzięcie dotyczące właśnie zdrowego stylu życia i rekreacji, w połączeniu z turystyką i poznawaniem historii Lubelszczyzny, realizuje właśnie Koło Gospodyń Wiejskich miejscowości Lasy z gminy Kraśnik.

Projekt o którym mowa nosi nazwę „550 km na 550-lecie Województwa Lubelskiego”. KGW z Lasów otrzymało na jego realizację dofinansowanie z samorządu wojewódzkiego. Zakłada on pokonanie przez uczestników, w formie marszów nordic walking, co najmniej 550 km i w ten sposób uczczenie przypadającego w tym roku jubileuszu 550-lecia Województwa Lubelskiego. Przy okazji ich uczestnicy poznawać będą historię Lubelszczyzny oraz jej atrakcje.

Pierwsze z wydarzeń wpisujące się w ten projekt miało miejsce w sobotę 6 maja. Udział wzięło w nim około 50 osób. Uczestników spotkania na początek czekała rozgrzewka i krótka nauka techniki marszu nordic walking. Przeprowadził je instruktor Paweł Bieleń z grupy Kraśnik na kijach działającej przy Kraśnickim Stowarzyszeniu Sportowym Bebek Jedynka.

Po nich przedstawicielki KGW poprowadziły uczestników po drogach, przylegającego do miejscowości Lasy, leśnictwa Rudki. Trasa liczyła ponad 11 km. W trakcie marszu była okazja do dalszej nauki prawidłowej techniki NW, ale także integracji i korzystania z uroków wiosny. Na mecie na uczestników akcji czekały ognisko z kiełbaskami, słodki poczęstunek oraz konkursy z nagrodami.

Przed członkami KGW miejscowości Lasy jeszcze dwa wydarzenia w ramach projektu. Jeden z marszów zaplanowany jest wokół zalewu w Janowie Lubelskim, a drugi ponownie na naszym terenie, tym razem w kierunku Urzędowa.

 

Zdjęcia z sobotniego marszu można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia