Ogłoszenie

Podczas Wilkołaskiego Święta Boszczu będziemy mogli pomóc Antosiowi. Licytacja już trwa.

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W najbliższą niedzielę, 28 maja, na stadionie w Wilkołazie odbędzie się „Wilkołaskie Święto Boszczu”. Organizatorzy Wschód Lubelskich Serc oraz Gmina Wilkołaz przygotowali  dla uczestników szereg różnorakich atrakcji z koncertem grupy „ŁOBUZY” jako gwiazdy wieczoru. W trakcie imprezy prowadzona będzie akcja charytatywna dla Antosia Marcinkowskiego.

                Dla tych co nie wiedzą czym jest „boszcz” wyjaśniamy, że  to żur przygotowywany na zakwasie żytnim, zwany jest lokalnie „ boscem” lub białym barszczem. Wilkołaski boszcz, który gospodynie w tych okolicach przyrządzają od lat, a przepis przekazywany jest z pokolenia na pokolenie i był i jest tak popularny w lokalnej kuchni, że potocznie na mieszkańców Wilkołaza mówi się „boszcze wilkołaskie”. Ta smaczna potrawa  doczekała się swojego święta.

Festyn rozpocznie się o godz. 15:00. W programie zaplanowano występy m.in.: dzieci z przedszkola oraz Gminnego Ośrodka Kultury Wilkołazie, Oliwii Kołbuk – półfinalistki programy The Voice Kids, Maksymiliana Bielniaka, Kapeli z Morcinkowej Górki a także zespołów Feniks, Pluss i Czar Seniora. Gwiazdą wieczoru będą zaś Łobuzy. Oprócz tego nie zabraknie atrakcji poza sceną. Będą pokazy sprzętu wojskowego i strażackiego, park rozrywki, animacje i zabawy dla dzieci, a  także stoiska:  medyczne, kulinarne i lokalnych przedsiębiorców.

                Uczestnicy festynu będą mogli też wspomóc chorego Antosia Marcinkowskiego, bo będzie prowadzona akcja charytatywna, w jej ramach już trwa licytacja atrakcyjnych pamiątek. Są to

  1. Piłka siatkowa Mistrzostw Świata w 2018 roku z podpisami naszych mistrzów z Reprezentacji Polski! To prawdziwa gratka dla fanów siatkówki! Cena wywoławcza to 300 zł.
  2. Rękawica bokserska z autografem Mistrza Świata zawodowców federacji WBO, WBA i IBF. Juniora wagi ciężkiej i Mistrza Europy amatorów w kategorii półciężkiej. Zawodnika wszechczasów, promotora i managera boksu - Darka TIGERA Michalczewskiego. Cena wywoławcza to 500 zł.
  3. Srebrny obrazek z wizerunkiem Anioła Stróża, który będzie doskonałym i eleganckim prezentem na chrzest. Cena wywoławcza to 500 zł.

Licytacje trwają na fanpagu Wschodu Lubelskich Serc na facebooku i potrwają do jutra do godziny 22.

Chcącym licytować podajemy  link do strony, który znajduje się tutaj.

               

Najnowsze ogłoszenia