Ogłoszenie

Może ruszać przebudowa ważnego dojazdu do "eski"

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Może ruszać przebudowa drogi powiatowej Wilkołaz — Zakrzówek, która jest ważnym dojazdem m.in. węzła S19. To największa inwestycja na powiatowych drogach za kwotę ponad 21 mln zł.

Z drogi tej korzystają nie tylko mieszkańcy okolicznych miejscowości, ale też i części gminy Urzędów czy z drugiej strony od okolic Krasnegostawu. To nią bowiem można dojechać do węzła Wilkołaz drogi S19, która biegnie nad "powiatówką".

Powiat na tę inwestycję pozyskał spore rządowe dofinansowanie na tę inwestycję.

- Od dłuższego czasu zabiegaliśmy jako Powiat o środki na kompleksową przebudowę tej drogi i dzięki pojawieniu się możliwości aplikowania o środki rządowe udało się i to z wyjątkowo dobrym skutkiem. Otóż Powiat Kraśnicki otrzymał historyczne wręcz dofinansowanie sięgające 80 % wartości zadania w ramach dysponowanych przez Wojewodę środków z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - powiedział starosta Andrzej Rolla.

A sama przebudowa obejmie ok. 6,3 km odcinka drogi powiatowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą. W zakres robót wchodziło będzie poszerzenie nawierzchni jezdni do szerokości 6,5 metra na całym odcinku, budowa chodników i ścieżek rowerowych o łącznej długości ponad 2,3 km, bezpiecznych przejść dla pieszych, bezpiecznych skrzyżowań z drogami podporządkowanymi.

W ramach inwestycji planuje się też przebudowę istniejącego oświetlenia drogowego w Lipnie w gminie Zakrzówek. Wykonane zostanie także odwodnienie drogi, zjazdy, utwardzone zostanie  pobocze.

- Ta inwestycja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Skorzysta na tym wielu mieszkańców nie tylko naszego powiatu. Poprawi się stan tej drogi, mocno eksploatowanej przy budowie S19 - mówi Michał Kondracki z Zarządu Dróg Powiatowych.

To właśnie powiatowi drogowcy rozstrzygnęli niedawno przetarg na tę inwestycję. Najlepszą ofertę złożyła kraśnicka firma Wod-Bud, która zaoferowała za prace na tej drodze 21.217.953,65 zł. To ok. 1,5 mln zł taniej niż zakładał kosztorys. Umowę na jej realizację podpisano 1 czerwca w Starostwie Powiatowym.

Do realizacji inwestycji włączają się finansowo także samorządy gminne po terenie której ona biegnie a więc  gmina Wilkołaz oraz gminy Zakrzówek.

Prace związane z przebudową tej drogi potrwają ok. 14 miesięcy.

Najnowsze ogłoszenia