Ogłoszenie

W kościele, pod pomnikami i w parku. Miasto świętowało w upalny wtorek

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

15 sierpnia to już od kilku lat w Kraśniku nie tylko powód do świętowania Dnia Wojska Polskiego czy odpustu w kraśnickiej farze. To także Święto Patronki Miasta, której obraz znajduje się właśnie w kościele pw. Wniebowzięcia. Także i tym razem władze i mieszkańcy spotkali się by wspólnie świętować ten dzień.

Wtorkowe uroczystości zaczęły się od złożenia przez przedstawicieli samorządów oraz posła Kazimierza Chomę wieńców i zniczy pod pomnikami Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz ułanów 24 Pułku. Potem odbyła się msza św. odprawiona m.in. w intencji kraśniczan, podczas której poświęcono kopię wizerunku Pani Kraśnickiej, która ma zawisnąć w sali obrad kraśnickiej Rady Miasta.

Popołudniem zaś odbył się piknik w parku im. Św. Jana Pawła II. Były dmuchańce, przejażdżki na konikach, wata cukrowa, stoiska lokalnych twórców, a na scenie zaprezentowali się mniejsi i więksi artyści, związani głównie z Centrum Kultury i Promocji oraz zespoły Argonauci i Good News Voices. Była też charytatywna zbiórka na rzecz Fundacji "Serca dla Maluszka" i jej podopiecznego małego Juliusza.

Jak świętowano tego dnia możecie zobaczyć na naszych zdjęciach.

Najnowsze ogłoszenia