Ogłoszenie

Rowerowo i familijnie przez Kraśnik

Aktualności
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rekreacja na dwóch kołach jest na naszym terenie niezwykle popularna. Nic więc dziwnego, że rowerowe imprezy organizowane w różnych miejscach naszego powiatu cieszą się bardzo dużą popularnością. Tak jak zapowiadaliśmy minionej niedzieli, 27 sierpnia. było ich aż trzy. W tej kraśnickiej udział wzięło ponad 200 cyklistów.

Tym razem kraśnicki Familijny Rajd Rowerowy odbył się w ramach projektu „Tour de Lubelskie”, a jej partnerem był samorząd Województwa Lubelskiego. Jego uczestnicy wystartowali z parkingu przy MOSiR, przejechali między innymi przez Wyżnicę, Park Jana Pawła II, Zalew Kraśnicki i wrócili w to samo miejsce. Trasa rajdu była łatwa technicznie i miała ok. 18 km długości.

Zgodnie z hasłem wydarzenia wiele osób zdecydowało się na rodzinny w nim udział, więc w peletonie nie brakło nawet kilkunastomiesięcznych maluchów i 2-3 letnich dzieci, które trasę pokonały w rowerowych wózkach rowerach, dzieci już jeżdżących samodzielnie, młodzieży, dorosłych i seniorów. Na mecie na dzieci czekały medale, posiłek regeneracyjny, a wśród uczestników rozlosowane zostały nagrody - hulajnogi elektryczne, gadżety sportowe i przybory szkolne.

Organizatorami wydarzenie byli prezes Stowarzyszenia „Tęcza Kids” Maciej Suszek, burmistrz Miasta Kraśnik Wojciech Wilk przy wsparciu MOSiR Kraśnik, a patronat honorowy sprawował Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

 

Obszerną fotogalerię z rajdu autorstwa Pawła Bielenia można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia