Żołnierze 24. batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie w niedzielę 10 września zorganizowali na terenie batalionu akcję honorowego oddawania krwi.
Została ona poświęcona pacjentom Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie. W trakcie trwania akcji honorowego oddawania krwi zarejestrowano 48 uczestników, z czego krew pobrano ostatecznie od 32 uczestników, dzięki którym pozyskano jej 14,4 litra.
- Okazuje się, że co dwie minuty ktoś w kraju potrzebuje transfuzji krwi. Krew jest niezastąpiona w udzielaniu niezbędnej pomocy dzieciom i dorosłym walczącym z nowotworami, jak również pacjentom oczekującym na zabiegi chirurgiczne, ofiarom wypadków i innym przewlekle chorym. Włączając się w akcję krwiodawczą możemy sprawić, iż ten ratujący życie dar będzie dostępny dla wszystkich go potrzebujących. - zachęcają organizatorzy zbiórki.
Żołnierze oddali krew dla Szpitala Dziecięcego w Lublinie
Typography
- Smaller Small Medium Big Bigger
- Default Helvetica Segoe Georgia Times
- Reading Mode