Ogłoszenie

Annopol. Można ruszać z modernizacją oczyszczalni

Uncategorised
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Najpierw trzeba będzie oczywiście ogłosić przetarg i wyłonić wykonawcę tego zadania, ale jedna z najważniejszych rzeczy przy realizacji inwestycji, czyli jej finansowanie, już jest spięte. Latem burmistrz Mirosław Gazda odebrał umowę na unijną dotację, dzięki której możliwa będzie modernizacja annopolskiej oczyszczalni ścieków.

Wspomnianą umowę burmistrz Gazda odebrał z rąk marszałka Jarosława Stawiarskiego i przewodniczącego lubelskiego Sejmiku Michała Mulawy jeszcze 9 sierpnia podczas uroczystego spotkania, które odbyło się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie.

Wniosek, który zaowocował dotacją w wysokości niespełna 5,2 mln, złożyły jeszcze poprzednie władze samorządowe Annopola na czele z burmistrzem Wiesławem Liwińskim.

Wartość całej inwestycji oszacowana jest na poziomie ok. 10,2 mln zł. W zakres prac wchodzą: modernizacja wraz z przebudową istniejących i budowa nowych obiektów technologicznych, modernizacja i rozbudowa istniejącego systemu oczyszczania ścieków, zagospodarowania terenu oczyszczalni oraz budowa mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do końca 2020 roku. Jej trudność polega nie tylko na tym, że zakres zaplanowanych prac jest bardzo duży, ale także na tym, że oczyszczalnia przez cały czas musi pracować.