Ogłoszenie

Zaczęło się od wystrzału jak na Powstanie przystało. Na szczęście tylko z broni czarnoprochowej. Potem była prezentacja strojów i broni z epoki, zwiedzanie i rozmowy o ludziach, którzy na naszym terenie zaangażowały się w zryw 1863 roku. Tak zaczęły się inauguracja wystawy dotyczącej styczniowego zrywu.

Najstarsze, największe, najważniejsze. Każdy rok przynosi niesamowite odkrycia, również w dziedzinie archeologii. Magazyn Popularnonaukowy "Archeologia Żywa" organizuje plebiscyt na Archeologiczne Sensacje 2022 roku. W dwóch kategoriach nominowane są odkrycia do których przyczynili się członkowie Nadwiślańskiej Grupy Poszukiwawczej Stowarzyszenia „Szansa” z Annopola.

W tegoroczne Dni Kraśnika po raz kolejny włączone zostało Święto 24 Pułku Ułanów. Nieprzypadkowo, bo jednostka trwale i złotymi zgłoskami wpisała się w historię Kraśnika. Tym razem uroczystości miały szczególny charakter. Z jednej strony z racji tego, że w tym roku mija 100 lat od przeprowadzki pułku do Kraśnika, a z drugiej z racji uczestniczących w obchodach gości. Znaleźli się wśród nich m.in. Jego Ekscelencja ambasador Królestwa Belgii Luc Jacobs oraz były żołnierz Pułku, ostatni żyjący ułan, 99-letni kapitan Jan Brzeski.

Kraśnickie Towarzystwo Regionalne we współpracy z Publiczną Szkołą Podstawową w Bystrzycy ogłosiła konkurs historyczny, który poświęcony upamiętnieniu wydarzeń związanych z okresem Stanu Wojennego (13.12.1981-22.07.1983) z okazji 40. rocznicy jego wprowadzenia. Prace można wysyłać do końca listopada.

Więcej artykułów…