Ogłoszenie

Od pewnego czasu można się z nią zapoznać już w internecie w formie elektronicznej, ale 4 lutego oficjalnie zaprezentowana została w formie papierowej. Mowa o książce pod tytułem „Z kart historii annopolskiego rynku” autorstwa Wiesława Liwińskiego. Chętnych, by spotkać się z autorem i otrzymać publikację, nie brakowało.

Zaczęło się od wystrzału jak na Powstanie przystało. Na szczęście tylko z broni czarnoprochowej. Potem była prezentacja strojów i broni z epoki, zwiedzanie i rozmowy o ludziach, którzy na naszym terenie zaangażowały się w zryw 1863 roku. Tak zaczęły się inauguracja wystawy dotyczącej styczniowego zrywu.

Najstarsze, największe, najważniejsze. Każdy rok przynosi niesamowite odkrycia, również w dziedzinie archeologii. Magazyn Popularnonaukowy "Archeologia Żywa" organizuje plebiscyt na Archeologiczne Sensacje 2022 roku. W dwóch kategoriach nominowane są odkrycia do których przyczynili się członkowie Nadwiślańskiej Grupy Poszukiwawczej Stowarzyszenia „Szansa” z Annopola.

W tegoroczne Dni Kraśnika po raz kolejny włączone zostało Święto 24 Pułku Ułanów. Nieprzypadkowo, bo jednostka trwale i złotymi zgłoskami wpisała się w historię Kraśnika. Tym razem uroczystości miały szczególny charakter. Z jednej strony z racji tego, że w tym roku mija 100 lat od przeprowadzki pułku do Kraśnika, a z drugiej z racji uczestniczących w obchodach gości. Znaleźli się wśród nich m.in. Jego Ekscelencja ambasador Królestwa Belgii Luc Jacobs oraz były żołnierz Pułku, ostatni żyjący ułan, 99-letni kapitan Jan Brzeski.

Więcej artykułów…