Ogłoszenie

Koniec wakacji na bluesowo. Wraca Kraśnik Blues Meeting VIDEO

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

KBM_BUB_1121
O szczegółach dotyczących festiwalu poinformowano na konferencji prasowej. foto PB
W sobotę 30 sierpnia, po 10 latach przerwy, Kraśnik znów na chwilę stanie się stolicą polskiego bluesa. Wraca festiwal Kraśnik Blues Meeting. Będzie część konkursowa dla młodych wykonawców oraz oczywiście występy gwiazd. A wśród nich Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Dr Blues i Pawkin.

 

Szczegóły dotyczące planowanego na koniec wakacji w Kraśniku muzycznego wydarzenia przedstawiono podczas dzisiejszej konferencji prasowej. Imprezę organizuje Centrum Kultury i Promocji przy wsparciu miasta Kraśnik oraz Powiatu Kraśnickiego.

Mirosław Włodarczyk, burmistrz Kraśnika: Mamy nadzieję, że festiwal bluesowy zagości w Kraśniku nie na rok, nie na dwa, ale stanie się stałym elementem i wydarzeniem kulturalnym na wiele lat. Chcemy zaczerpnąć wszystko to co było najlepsze z tego festiwalu i go rozwijać.

Andrzej Maj, starosta kraśnicki: Nasz region potrzebuje takich imprez. Powinniśmy robić coś takiego co będzie nas wyróżniało w całej Polsce. Blues Meeting w Kraśniku to doskonałe wydarzenie promocyjne dla naszego powiatu i ciesze się, że będziemy uczestniczyć w reaktywacji tego festiwalu.

Dyrektorem muzycznym imprezy jest Ireneusz Muszyński, a wspierać go jeżeli chodzi o artystyczną stronę festiwalu będzie legenda polskiego bluesa Sławek Wierzcholski.

KBM_BUB_1107
Pieczę nad artystyczną stroną KBM sprawować będą Sławek Wierzcholski i Ireneusz Muszyński. foto PB

Ireneusz Muszyński: Dla mnie to wielka przyjemność, że mogę ponownie brać udział w organizacji tej imprezy. Ona powstała spontanicznie w 1999 roku, kiedy grałem jeszcze w zespole bluesowym Kidnaper razem z Andrzejem, wokalistą zespołu Pawkin. Tak naprawdę bluesem zaszczepił nas Sławek. Poznaliśmy się gdy jeździliśmy na różne konkursy i festiwale bluesowe w kraju. Ta nasza scena gościła naprawdę największe gwiazdy polskiego bluesa. W tym roku będzie podobnie. Dziękuje burmistrzowi, staroście, że zechcieli wesprzeć tę inicjatywę, a Sławkowi, że zgodził się w to włączyć.

Sławek Wierzcholski: Grałem na setkach festiwali, ale ten w Kraśniku wspominam z ogromnym rozrzewnieniem. Sprawy artystyczne zawsze były tutaj na najwyższym poziomie. Organizacja była perfekcyjna pod każdym względem. Cieszę się, że Irek będzie się zajmował tymi sprawami w tym roku, bo to gwarancja, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik. Ciesze się, że będę mógł w tym wydarzeniu uczestniczyć. Ci artyści którzy tutaj przyjadą sprawią na pewno, że o Kraśniku będzie głośno.

Festiwalowe koncerty odbywać się będą na scenie plenerowej przy CKiP. Towarzyszyć im będą też pokazy filmów oraz wystawy zdjęć oczywiście o tematyce bluesowej oraz inne atrakcje. Festiwal będzie transmitowany na żywo w internecie.

Jak wspominaliśmy na wstępie Kraśnik Blues Meeting będzie miał także swój konkursowy wymiar. Zainteresowani artyści grający bluesa, młodzi ciałem i duchem, już mogą się zgłaszać. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej www.krasnikbluesmeeting.com. Bieżące informacje także na facebookowym profilu imprezy.

 

A na koniec jeszcze coś do posłuchania: Pawkin - Blues mieszka w Polsce (Antologia Polskiego Bluesa)

 

Najnowsze ogłoszenia