Ogłoszenie

Czeka nas mocno imprezowy weekend. Dni Kraśnika pełne atrakcji

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

cugowski_BUB_1739
Muzyczną gwiazdą Dni Kraśnika będzie Budka Suflera z Krzysztofem Cugowskim na czele. foto PB
W miniony weekend imprezową stolicą powiatu kraśnickiego był Annopol. W zbliżającą się sobotę i niedzielę (2 i 3 sierpnia) będzie to niewątpliwie Kraśnik. Tegoroczne Dni Kraśnika będą miały sportowy, muzyczny i kabaretowy charakter. Ich kulminacją będzie sobotni koncert Budki Suflera, ale to tylko jedna z wielu atrakcji.

 

Sobota to imprezy przede wszystkim w fabrycznej części Kraśnika. Odbędą się one na stadionie MOSiR przy ul. Żwirki i Wigury.

Wszystko zacznie się od turnieju piłkarskiego młodzików w ramach programu ?Dołącz do Najlepszych?. Na godzinę 15.00 zaplanowany jest mecz pokazowy Stal Kraśnik vs. Gwiazdy. W drużynie Gwiazd możemy zobaczyć podobno kilku były reprezentantów Polski. Padają takie między innymi nazwiska jak Marcin i Michał Żewłakowowie, Tomasz Hajto, Jacek Bąk. Kto z nich dotrze? Przekonamy się w sobotę.

O godzinie 15:00 mają się zacząć także animacje dla dzieci. Później na scenie zaprezentują się zespoły artystyczne z CKiP.

Jak wspominaliśmy na wstępie muzyczną gwiazdą wieczoru będzie kończąca estradową karierę Budka Suflera. Obok Krzysztofa Cugowskiego podczas koncertu Budki na scenie pojawią się między innymi Izabela Trojanowska i Felicjan Andrzejczak.

Przed Budką Suflera zagrają zespołu Ulica, Pawkin i reaktywowany specjalnie na tę okazję zespół Paradoks.

pawkin_ulica_BUB_1705
Na scenie zaprezentują się także zespoły Pawkin i Ulica. foto PB

Głównym punktem niedzielnej części Dni Kraśnika będzie kabareton. Po godzinie 19:00 w kraśnickim amfiteatrze zaprezentują się Kabaret Smile, Krzysztof Piasecki i Kabaret Skeczów Męczących. Przed nimi wystąpią miejskie zespoły artystyczne.

Na niedzielę zaplanowane są także wyścig kolarski Tour de Kraśnik (meta na Al. Niepodległości), Mistrzostwa Kraśnika w Wędkarskie Spławikowym (Zalew Kraśnicki), XIII Otwarty Deblowy Turniej Tenisa Ziemnego Amatorów i Rajd Kraśnicki (Stadion Tęczy Kraśnik i targowisko przy ul. Oboźnej).

Najnowsze ogłoszenia