Ogłoszenie

Agni Caldarar w "Pytaniu na śniadanie" o trudnej drodze do uzyskania polskiego obywatelstwa

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

agni_w_pytaniu_na_sniadanie
Agni Caldarar w Pytaniu na śniadanie. kadr z programu TVP 2
O kraśniczance Agni Caldarar pisaliśmy ostatnio przede wszystkim jako o wokalistce, uczestniczce The Voice of Poland - muzycznego show telewizyjnego emitowanego przez TVP 2. Tymczasem jej życie kryje trudną historię związaną z jej pochodzeniem. Urodziła się w Polsce, tu mieszka od 19 lat, ale dopiero w maju tego roku otrzymała polskie obywatelstwo. Dlaczego dopiero teraz? Opowiedziała o tym w dzisiejszym (3 października) porannym programie TVP 2 - "Pytanie na śniadanie".

 

Problemy z uzyskaniem dowodu osobistego, paszportu i obywatelstwa przez Agni wiążą się z tym, że jej biologiczna matka, która zostawiła ją w szpitalu w Lublinie po urodzeniu i zerwała kontakt, była Rumunką. W Polsce natomiast przy nadawaniu obywatelstwa obowiązuje prawo krwi. Dzieci według polskich przepisów mają więc obywatelstwo takie jak ich rodzice. Kraśniczanka polskie obywatelstwo dostała dopiero w tym roku, gdy na jej prośbę pozytywnie odpowiedział Prezydent RP Bronisław Komorowski.

agni_w_pytaniu_na_sniadanie_2
Pytanie na śniadanie z udziałem Agni Caldarar i Krzysztofa Wilka. kadr z programu TVP 2

 


Przeczytaj też:

The Voice of Poland: Agni Caldarar w drużynie Justyny Steczkowskiej! 

Kraśniczanka postara się zachwycić jurorów The Voice of Poland 


 

Jak wspomnieliśmy na wstępie temu tematowi, ale także oczywiście udziałowi naszej utalentowanej wokalistki w "The Voice of Poland", poświęcony był fragment dzisiejszego "Pytania na śniadanie". Można go obejrzeć klikając tutaj. Agni w telewizyjny studiu towarzyszył jej tata - opiekun z Rodzinnego Domu Dziecka w Kraśniku - Krzysztof Wilk.

Najnowsze ogłoszenia