Ogłoszenie

Sceną kraśnickiego CKiP zawładnęły przedszkolaki. FOTO, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:28011 left}Wczoraj w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji zaprezentowali się najmłodsi kraśniccy piosenkarze. Okazją do tego była kolejna edycja Miejskiego Przeglądu Piosenki "Rozśpiewane Przedszkolaki". Wszystkie występy zasługiwały oczywiście na oklaski, ale główne laury zgarnęli tym razem Nikolas Niedźwiedź i Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3.

 

Celem przeglądu, organizowanego przez instruktora Pawła Cieliczko, jest popularyzację piosenek dziecięcych i rozbudzenie aktywności muzycznej dzieci. Chodzi także o stworzenie młodym kraśniczanom możliwości zaprezentowania swoich zdolności i umiejętności muzyczno-wokalnych w występach indywidualnych i zbiorowych.

 

W materiale

występ młodych artystów z Przedszkola Miejskiego nr 5.

 

Dla wielu młodych wokalistów występ na dużej scenie był ogromnym przeżyciem. Niektórzy po raz pierwszy mieli okazję zaprezentować się przed tak dużą publicznością. Na wszystkich schodzących ze sceny czekały małe upominki, a na koniec deszcz cukierków.

 

W materiale

występ zespołu "Siódemeczki z Jedyneczki" z PM nr 7

 

Tym razem w konkursie wystąpiło 14 solistów oraz 16 zespołów. Jury, w składzie którego zasiedli Izabela Mlonka (nauczyciel ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Kompozytorów Polskich w Kraśniku), Urszula Olszówka (instruktor ds. muzyki CKiP) oraz Daniel Lewandowski (instruktor ds. muzyki CKiP), tytuł Najbardziej Rozśpiewanego Przedszkolaka przyznało Nikolasowi Niedźwiedziowi, natomiast Najbardziej Rozśpiewanym Przedszkolem 2015 roku uznało Integracyjne Przedszkole Publiczne nr 3.{datsopic:28039 right}

 

A już jutro, w środę 22 kwietnia, na tej samej scenie prezentować się będą wokaliści i zespoły ze szkół z terenu miasta. Początek przesłuchań o godzinie 9:30.

 

Zdjęcia z Miejskiego Przeglądu Piosenki "Rozśpiewane Przedszkolaki" można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do tekstu.

Najnowsze ogłoszenia