Ogłoszenie

Kraśnik Blues Meeting 2015 coraz bliżej. Zgłoszenia konkursowe do końca maja. Foto, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:19546 left}27 czerwca 2015 roku - tę datę warto zaznaczy sobie w kalendarzu i zarezerwować tego dnia na popołudnie i wieczór wolny czas. To właśnie na ostatnią sobotę czerwca zaplanowana jest kolejna edycja Festiwalu Kraśnik Blues Meeting 2015.

 

Podobnie jak w minionym roku kraśnickie święto bluesa będzie miało swoje dwie części. Pierwsza to konkurs dla młodych wykonawców.

- Kwalifikacja do części konkursowej odbywa się na podstawie materiałów demo przesłanych przez zgłaszających się. Najlepsi dostaną szansę występu w części konkursowej i będą oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. Walczyć będą przy okazji o bardzo atrakcyjne nagrody i promocję w mediach. GRAND PRIX Festiwalu, ufundowane przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno ? Muzycznych, to 1 000 euro. A to tylko jedna z wielu nagród jakie przewidujemy - zapowiada Ireneusz Muszyński, pomysłodawca i dyrektor imprezy{datsopic:19705 right}

Organizatorzy festiwalu na zgłoszenia uczestników czekają do końca maja. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej festiwalu (www.krasnikbluesmeeting.com).

W ubiegłym roku Grand Prix festiwalu otrzymał zespół DELUXE. Sporo nagród z Kraśnika wywiózł ponadto zespół FSC HOT ROD, który wielu uczestników imprezy widziało w gronie faworytów.

KBM to nie tylko część konkursowa. Tradycyjnie na festiwalu nie zabraknie także gwiazd. Tym razem na scenie letniej przy kraśnickim Centrum Kultury i Promocji wystąpią Kasa Chorych, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Kraków Street Band, FSC Hot Rod oraz PAWKIN Blues Project.

{datsopic:19723 left}- Oprócz nich pojawi się również wielu znakomitych gości. Wiemy już chociażby, że z naszego zaproszenia skorzystać chcą między innymi Tomasz Rakowski, Tomasz Korpanty, Mieczysław Jurecki i Tomasz Zeliszewski - dodaje Ireneusz Muszyński.

Kraśnik Blues Meeting 2015 będzie już siódmą edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Bluesowej. Organizowany był on w latach 1999-2004, a po 10 latach przerwy udało się go reaktywować w 2014 roku.

 

A poniżej do posłuchania i obejrzenia utwór "I feel good" w wykonaniu Gangu Olsena podczas ubiegłorocznego Kraśnik Blues Meeting (materiał Telewizji Kraśnik, obecnie Lubelska TV).

 

 

Zdjęcia dołączone do tekstu są częścią fotoreportażu z ubiegłorocznego festiwalu. Obejrzeć je można klikając na jedno ze zdjęć lub tutaj.

Najnowsze ogłoszenia