Ogłoszenie

Singerowscy artyści znów bawili w Kraśniku. FOTO. WIDEO

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Już po raz trzeci w Kraśniku pojawili się artyści w ramach Festiwalu Śladami Singera. Tym razem sobotnie przedstawienie odbyło się w parku Jana Pawła II, a niedzielna część w Centrum Kultury i Promocji. Tradycyjnie już można by skwitować: kto nie był niech żałuje.

Festiwal Śladami Singera związany jest z życiem i twórczością Isaaca Bashevisa Singera ? noblisty, który część swych opowiadań umiejscowił także w Kraśniku. Stąd nasze miasto na trasie Festiwalu. W sobotnim przedstawieniu nie zabrakło muzyki z różnych stron świata, tańca, iluzji, zabawy. Był także widowisko fire show. Wszystko to stworzyła międzynarodowa grupa artystów.

Właśnie ci artyści w niedzielę 12 lipca poprowadzili także warsztaty w Centrum Kultury i Promocji. A na koniec teatr NOTOCO działający przy CKiP zaprezentował program przygotowany przez młodzież podczas warsztatów prowadzonych przez dziennikarkę Agnieszkę Krawiec. Ich radio Notoco sięgnęło m.in. do wspomnień kraśniczan o początkach fabryki i Kraśnika Fabrycznego. Była także degustacja humusu ? tradycyjnej żydowskiej potrawy oraz muzyka na żywo i taniec.

A jak tańczono można zobaczyć na naszych zdjęciach z imprezy.

 

Najnowsze ogłoszenia