Ogłoszenie

Podróż "Śladami Edwarda Stachury" w trakcie. Wybierzcie się do Annopola. Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj rozpoczęła się tegoroczna odsłona cyklu "Śladami Edwarda Stachury" - wydarzenia organizowanego od wielu lat w annopolskim Centrum Kultury. Za nami już spotkanie poetyckie z twórczością barda okraszone śpiewem i grą na gitarze przez Jacka Kadisa oraz wspólne oglądanie filmu "Siekierezada". Dzisiaj drugi dzień spotkań z poezją Edwarda Stachury.

Dzisiaj (23 października) część konkursowa tego wydarzenia. Najpierw, już od godziny 10:00, w szranki z twórczością barda staną recytatorzy. Od godziny 15:00 zaplanowane są natomiast przesłuchania w ramach XVI Konkursu Piosenki im E. Stachury. W międzyczasie można oglądać wystawę pamiątek po artyście.

stachura_annopol_BUB_5787.JPG

Na godzinę 18:00 zaplanowane jest rozstrzygniecie konkursu fotograficznego "Annopol w obiektywie", a po nim nastąpi wręczenie stypendiów Burmistrza Annopola dla uzdolnionych uczniów.

Na koniec organizatorzy zapraszają na spotkanie z piosenką francuską - koncert YAGI Kowalik, która zaprezentuje się w repertuarze Juliette Greco.

Organizatorami imprezy są Burmistrz Annopola, Starostwo Powiatowe w Kraśniku oraz annopolskie Centrum Kultury. Jeszcze raz serdecznie na nią zapraszamy.

stachura_annopol_BUB_5801.JPG

  

Poniżej można zobaczyć fragment wczorajszego spotkania poetyckiego i Jacka Kadisa w utworze "Prefacja".

 

Najnowsze ogłoszenia