Ogłoszenie

Dziękowali, świętowali i bawili się. Gala Wolontariatu 2015 za nami. FOTO, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Wczoraj (3 grudnia) w Kraśniku odbyła się kolejna edycja, organizowanej przez Centrum Wolontariatu, Gali Wolontariatu. Jest ona okazją do tego, by wyróżnić i podziękować tym, którzy na co dzień robią coś bezinteresownie dla innych. W tym roku główne wyróżnienie w konkursie Barwy Wolontariatu przypadło dwóm osobom: Monice Kochaniak oraz Radosławowi Kępińskiemu, a w ramach podziękowania dla wszystkich wolontariuszy zagrały zespoły HOOK i Farben Lehre.

Jak wspomnieliśmy już na wstępie, Gala organizowana jest jako podziękowanie za aktywność społeczną dla wszystkich wolontariuszy z miasta i powiatu kraśnickiego. Co roku wyróżniani są podczas niej też ci najaktywniejsi.

 

 

Kapituła Konkursowa w składzie: Grzegorz Marcinkowski (kierownik działu promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Emilia Łukasik (wydziału promocji Urzędu Miasta Kraśnik), Krzysztof Gązwa (przedstawiciel biznesu oraz Aneta Sapuła-Kołodziejczyk (Prezes Zarządu Centrum Wolontariatu w Kraśniku przyznała nagrody w pięciu kategoriach. Jako Najaktywniejszy Klub Wolontariusza wyróżniony został Szkolny Klub Wolontariusza w Trzydniku Dużym. W kategorii Przyjaźni Wolontariuszom nagroda powędrowała do Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku. W kategorii Wolontariat Seniorów wyróżniono Kraśnicki Klub CZAS związany z Oddziałem Rejonowym PCK w Kraśniku, natomiast w kategorii Wolontariat Pracowniczy - Zespół Wolontariacki pracowników spółek z grupy PGE. Nagrodę w kategorii Wolontariat w Kulturze odebrała natomiast Grupa Wolontariuszy z CKIP.

W konkursie "Barwy Wolontariatu 2015 r." trzecie miejsce zajęła Wiktoria Czerepak, drugie Szkolny Klub Wolontariusza w Annopolu, a pierwsze wspomniani już przez nas na wstępie Monika Kochaniak i Radosław Kępiński.

 

 

Ponadto Kapituła konkursowa postanowiła przyznać dwa wyróżnienia, Trafiły one do Szkolnych Klubów Wolontariusza działających przy kraśnickich Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół nr 2.

W międzyczasie na scenie zaprezentował się zespół baletowy z Centrum Wolontariatu, a po części oficjalnej dla uczestników spotkania zagrały zespoły HOOK i Farben Lehre. Podczas koncertu grupy FL, istniejącej już od blisko 30 lat, nie zabrakło takich ich przebojów jak chociażby "Matura", "Anioły i Demony" czy "Spodnie z GS-u". Do naszej informacji dołączyliśmy dwa nagrania wideo z koncertów, a w zakładce TV na naszym portalu znajdziecie jeszcze dwa kolejne.

Wśród gości Gali, którzy pospieszyli z gratulacjami dla wolontariuszy, byli między innymi burmistrz Mirosław Włodarczyk, kurator oświaty Krzysztof Babisz, wicestarosta kraśnicki Mariusz Socha oraz dyrektor Centrum Kultury i Promocji Wojciech Gołoś. Imprezę poprowadzili Karina Wenarska i Paweł Cieliczko.

 

Zdjęcia z Gali Wolontariatu można odnaleźć w naszej fotogalerii. Fotoreportaż z oficjalnych uroczystości odnajdziecie tutaj, z koncertu zespołu HOOK tutaj, a z występu grupy Farben Lehre tutaj.

Najnowsze ogłoszenia