Ogłoszenie

Sukces kraśniczanina Jakuba Roztockiego na Wojewódzkim Konkursie Młodych Instrumentalistów

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piętek 18 grudnia w Lublinie odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Młodych Instrumentalistów. Bardzo dobrze zaprezentował się podczas niego kraśniczanin Jakub Roztocki, który zajął II miejsce wśród uczestników w wieku 8-11 lat.

Przesłuchaniom konkursowym przysłuchiwała się komisja w składzie: Małgorzata Papiewska (muzyk, pracownik Teatru Muzycznego w Lublinie), Andrzej Sar (muzyk, główny instruktor ds. dziedzictwa kulturowego WOK) oraz Kornelia Niedbał (muzyk, młodszy instruktor ds. dziedzictwa kulturowego WOK). Zaprezentowało się przed nią 20 wykonawców w trzech kategoriach wiekowych.

Wśród najmłodszych artystów bardzo dobrze wypadł kraśniczanin Jakub Roztocki.

- Będąc najmłodszym w swojej grupie wiekowej zdobył II miejsce. Reprezentant Kraśnika wykonał na fortepianie menuet g-moll J. S. Bacha oraz sonatinę C-dur F. Spindlera wybrane przeze mnie na tę okoliczność - informuje Paweł Cieliczko, instruktor z kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji.

 Jakub jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 2. Gry na fortepianie pod okiem Pawła Cieliczko uczy się od 2 lat. To nie pierwszy jego sukces. W tym roku w Bytomiu zajął również II miejsce w ogólnopolskim konkursie keybordowym, który odbył się w Bytomiu.

 

Pełne wyniki konkursu można odnaleźć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia