Ogłoszenie

Kraśnik i powiat kraśnicki zagrały razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Tak jak co roku tak i tym razem w drugą niedzielę stycznia w całej Polsce i na całym świecie zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tym razem zbierane były środki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych oraz na godną opiekę medyczną seniorów. Wolontariuszy zbierających datki i wydarzeń związanych z akcją zapoczątkowaną przez Jurka Owsiaka zabraknąć nie mogło także w powiecie kraśnickim. Liczenie jeszcze trwa, ale już wiadomo, że zebrać udało się więcej niż w ubiegłym roku i będzie to ok. 50 tys. zł.

Od samego rana na ulicach Kraśnika i całego powiatu kwestowało ponad 200 wolontariuszy.

 

W kwestowaniu na ulicach Kraśnika swoją córkę wolontariuszkę wspierał poseł Wojciech Wilk

 

Zebrane przez wolontariuszy pieniądze trafiały do Sztab WOŚP, który stacjonował w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji. Tutaj puszki z datkami otwierali i liczyli pieniądze pracownicy kraśnickiego oddziału Banku Pekao SA.

W godzinach popołudniowych ruszyła część koncertowa i aukcyjna wydarzenia. Na scenie Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Promocji zaprezentowały się zespoły HOAX OF UPSALA, FILET, MADVISION oraz SPRING ROLLS.

 

 

W międzyczasie prowadzący imprezę Michał Kudła i Paweł Cholewiński, przy wsparciu Izy Kryńskiej, prowadzili licytacje orkiestrowych gadżetów oraz różnego rodzaju fantów przekazanych przez darczyńców. Oprócz koszulek, kubków, zegarków, kalendarzy były to na przykład vouchery na spędzenie jednego dnia ze strażakami z kraśnickiej OSP, wejściówki do kina i na basen, zaproszenie na kolację w Hotelu Korona, bilety na galę MMA, koszulkę z podpisami zawodniczek MKS Selgros Lublin i wiele innych.

 

 

W holu budynku CKiP czekały natomiast panie, które wszystkim chętnym mierzyły na przykład poziom cukru we krwi. Dzieciaki chętnie korzystały z kolei z możliwości przyozdobienia swojej twarzy.

Były też zaplanowane między innymi pokazu gokartowe, ale niestety pokrzyżowała je pogoda. Pojazd na śniegu miał zbyt małą przyczepność, by pokazać jego możliwości.

 

 

To co działo się okiem naszego fotoreportera w sztabie WOŚP i na sali koncertowej można zobaczyć tutaj.

Dwa inne utwory, poza tym podpiętym bezpośrednio do artykułu, które zespół Filet wykonał podczas niedzielnego koncertu w ramach WOŚP odnaleźć można natomiast w naszej zakładce TV.

 

Aktualizacja 12.01.2016

Dokładna kwota jaka wpłynęła do kraśnickiego sztabu WOŚP podczas tegorocznego finału akcji to : 51 326 zł i 88 gr

Najnowsze ogłoszenia