Ogłoszenie

Kraśnicka biblioteka zaprasza do Saloniku Literackiego. Jutro gość specjalny

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Lubisz czytać i chciałbyś podzielić się swoimi uwagami dotyczącymi niedawno przeczytanej książki, a przy okazji spotkać się w miłym gronie przy herbatce i czymś słodkim? Taką możliwość stworzyła właśnie filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku (ul. ks. Zielińskiego 3). Przed miesiącem rozpoczął tam działalność Salonik Literacki, a kolejne jego spotkanie już jutro, 9 marca.

- Działał kiedyś już u nas Dyskusyjny Klub Książki, ale tamta formuła jakoś się nie przyjęła. Teraz wracamy do tego tematu, ale w nieco zmienionej formie - Saloniku Literackiego. Główną kwestią, wokół której mamy się poruszać, są oczywiście książki, ale możemy rozmawiać na bardzo różne tematy. Chcemy po prostu, by spotykali się tutaj ludzie, których pasją jest czytanie i którzy chcą się swoimi spostrzeżeniami po przeczytaniu jakiejś książki podzielić - mówi Irena Bykowska, pracownik filii nr 1 kraśnickiej MPB.

Co ważne, inicjatywa w tym zakresie wyszła nie tylko od samych pań bibliotekarek, ale także od czytelników, którzy podczas wypożyczania książek sami dopytywali, czy są jakieś tego typu spotkania. Jak mają one wyglądać?

- Nie chcemy uczestnikom naszych spotkań zadawać swego rodzaju prac domowych, czyli książek do przeczytania, na temat których mamy na kolejnym spotkaniu dyskutować. To nie zawsze wychodzi. Liczymy, że osoby odwiedzające nasz salonik będą same wywoływać dyskusje dzieląc się wrażeniami na temat ostatnio przeczytanej książki. Na pewno będziemy też rozmawiać o jakichś literackich wydarzeniach, nagrodach - wyjaśnia pani Irena.

Pierwsze spotkania w ramach saloniku literackiego już za nami. Odbyło się 4 lutego, w tłusty czwartek, więc obok rozmów o książkach nie mogło zabraknąć też pączków. Kolejne mają odbywać się raz w miesiącu w filii nr 1 MBP przy ul. Zielińskiego 1. Zapowiadane będą na facebookowym profilu placówki, ale informacje na ich temat będzie można uzyskać także oczywiście w samej bibliotece. W imieniu pań bibliotekarek zapraszamy na nie wszystkich chętnych.

 

Najbliższe spotkanie już jutro (9 marca o godz. 16:00). Gościem specjalnym w Saloniku Literackim będzie Janusz B. Roszkowski - poeta, prozaik, eseista i dramaturg.

Najnowsze ogłoszenia