Ogłoszenie

Śpiewem będą wyrażać swoją miłości do Boga. Dzisiaj ruszają warsztaty organizowane przez zespół Emmanuel Gospel. Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

„Kto śpiewa, dwa razy się modli”, zauważył już święty Augustyn. Śpiew jest niewątpliwie jednym z najlepszych sposobów na wyrażenie swojej miłości do Boga i "zarażania" nią innych. To właśnie stara się robić kraśnicki zespół Emmanuel Gospel. Jak zapowiadamy już od pewnego czasu na naszym portalu, dzisiaj rozpoczynają się organizowane przez grupę II Kraśnickie Warsztaty Gospel.

- Bycie wykonawcą muzyki chrześcijańskiej nie oznacza, że śpiewać można tylko chorał gregoriański. Śpiewać o miłości do Boga można wykonując bardzo różne gatunki muzyczne. My zdecydowaliśmy się na gospel, bo to muzyka radosna, pełna energii, pasji, życia, doskonale służy przekazywaniu wartości chrześcijańskich, tego w co wierzymy. Nasz śpiew to forma ewangelizacji - mówi Adam Kowal, lider zespołu Emmanuel Gospel.

Grupa funkcjonuje od niespełna 3 lat lat. Obecnie wraz z muzykami liczy około 20 osób. Impulsem do jej powstania była kanonizacja Jana Pawła II. To z tej okazji zebrała się grupa muzyków, którzy chcieli jakoś uczcić to wydarzenie. W założeniu miał to być jeden koncert, tymczasem zespół, co prawda w nieco zmienionym składzie, istnieje do dzisiaj i cały czas się rozwija.

 

 

 

Emmanueal Gospel funkcjonuje przy kraśnickiej Parafii św. Józefa. Tutaj zespół ma swoje próby, prowadzi wieczory uwielbienia i wieczory chwały, uczestniczy jako oprawa muzyczna mszy świętych. Ma za sobą także udział w przeglądach, festiwalach i koncertach w Kraśniku i poza nim. Grupa występowała już między innymi we Włodawie, Nowej Dębie, Lublinie. Jej członkowie swoim śpiewem uświetniają także chociażby śluby. W planach na ten rok, oprócz kolejnych występów, mają również nagranie płyty z kolędami.

Muzycy tworzący Emmanuel Gospel cały czas dbają o to, by doskonalić swoje umiejętności, a przy okazji swoją pasją zarażać innych. Temu właśnie mają służyć wspomniane już na wstępie Kraśnickie Warsztaty Gospel, których druga edycja rozpoczyna się właśnie dzisiaj. Poprowadzi je zespół Gospel Rain z Lublina, jeden z czołowych i najstarszych zespołów muzyki gospel w Polsce.

 

 

 

Uczestnicy warsztatów przez trzy dni będą brać udział w zajęciach technicznych, ćwiczeniach z emisji głosu oraz wspólnie uczyć się piosenek. Na zakończenie warsztatów, na niedzielny wieczór (24 kwietnia), zaplanowany jest wspólny koncert w sali kinowej kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji. Początek o godzinie 19:00. Już teraz zachęcamy do udziału w nim. Wstęp jest wolny.

 

Przy tekście zamieszczone są zdjęcia z jednej z kwietniowych prób zespołu. Poniżej możecie natomiast zobaczyć dwa filmiki. Pierwszy ze wspomnianej już próby, której celem było przygotowanie się do występu podczas ślubu, a drugi z koncertu finałowego ubiegłorocznych Kraśnickich Warsztatów Gospel.

 

 

 

Więcej o tegorocznych warsztatach możecie dowiedzieć się tutaj.

Najnowsze ogłoszenia