Ogłoszenie

Kraśnicki Avalon w roli Esów Floresów, czyli nocna premiera najnowszej części przygód Harrego Pottera

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

 Północ. Londyn, ulica Pokątna (można się dostać na nią przez tyły pubu Dziurawy Kocioł lub przy użyciu proszku Fiuu). Esy i Floresy – księgarnia czarodziejów – jedyne miejsce, w którym można zdobyć najnowszą opowieść o losach Harrego Pottera... Tak oczywiście mogłoby to wyglądać w książkach autorstwa J. K. Rowling. Natomiast w rzeczywistości – noc z 21 na 22 października, ulica Kościuszki 2 w Kraśniku, księgarnia Avalon.

To właśnie między innymi tutaj odbyła się polska premiera książki „Harry Potter i Przeklęte Dziecko”, powstałej na bazie scenariusza do sztuki pod tym samym tytułem, której światowa premiera odbyła się na londyńskim West Endzie 30 lipca 2016. 

 

 

Zainteresowani premierą książki kraśniczanie równo o północy mogli wejść do księgarni i tutaj w promocyjnej cenie kupić najnowszą opowieść o dorosłym już Harrym Potterze. Ponadto można było sprawdzić swoją wiedzę odnośnie znajomości treści poprzednich 7 części powieści J. K. Rowling, biorąc udział w przygotowanym przez pracowników księgarni Avalon konkursie „Kto to powiedział?”. 

 

 

Za książkę co prawda nie pobierano należności w galeonach czy syklach, ale w tajemniczą atmosferę pozwalało wczuć się otoczenie księgarni, migocące światło świec oraz stroje czarownic, w które przebrane były sprzedające książki panie. Natomiast wśród przybyłych można było dostrzec... Harrego Pottera, innego małego czarodzieja z kociołkiem do eliksirów, profesor Sybillę Trelawney i eleganckiego czarodzieja w cylindrze - czyżby Lucjusza Malfoya?

 

 

 

 

 

Najnowsze ogłoszenia