Ogłoszenie

Gościeradowski Tydzień Bibliotek za nami. Na koniec spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży. Foto, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego i literackiego, spektakle teatralne, pokazy naukowe, wystawy i rozmowa z leśnikiem, a na koniec spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży - tak minął bogaty w różne wydarzenia Tydzień Bibliotek zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Gościeradowie.

Ostatnim punktem wydarzeń w ramach gościeradowskiego Tygodnia Bibliotek było spotkanie z Renatą Piątkowską, znaną, popularną i cenioną autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Pani Renata ma w swoim dorobku już ponad 30 książek, jest laureatką wielu konkursów literackich oraz Kawalerem Orderu Uśmiechu.

- Staram się, by w książkach które piszę, niezależnie od tego czy to są książki, które mają wam opowiadać o zwyczajach, przesądach, zwierzętach, czy o czymś znacznie poważniejszym, np. o Malali - jedynym dziecku na świecie które dostało pokojową nagrodę Nobla, pani Irenie Sendlerowej – postaci absolutnie cudownej która uratowała ponad 2500 dzieci z warszawskiego getta, czy papieżu Franciszku, było bardzo dużo poczucia humoru. Dotykając tematów trudnych też staram się to robić tak, żeby nie epatować okrucieństwem, a pokazywać świat oczami dziecka – mówiła w Gościeradowie Renata Piątkowska.

Więcej o twórczości pisarki, jej własnymi słowami, w materiale wideo poniżej.

 

 

Pisarce podczas wizyty w Gościeradowie towarzyszyła Malwina Kożurno, lektorka, która zaprezentowała fragmenty jej twórczości. Uczestnicy spotkania mieli więc nie tylko okazję zapoznać się z twórczością Renaty Piątkowskiej, ale także przekonać się czym różni się "domowe" czytanie książek, od tego jak wygląda interpretacja tekstu przez „zawodowca” (próbka tego w materiale wideo).

 

 

W spotkaniu udział wzięły dzieci ze szkół z terenu gminy Gościeradów, ale także przedstawicielki gościeradowskiego Klubu Seniora.

 

Zdjęcia z tego spotkania można zobaczyć tutaj.

 

Najnowsze ogłoszenia