Ogłoszenie

Śpiewali i recytowali utwory Stachury

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W piątek 27 października w annopolskim Centrum Kultury odbyła się tegoroczna edycja wydarzenia pod hasłem „Śladami Edwarda Stachury”. W jego ramach w szranki, wykonując utwory wspomnianego poety, stanęli recytatorzy i wokaliści.

W konkursie recytatorskim udział wzięło 28 wykonawców. Ich występy oceniało jury w składzie: Andrzej Gotner z wydziału promocji Starostwa Powiatowego w Kraśniku, Zofia Szymanek i Irena Berdys (obie panie to nauczycielki języka polskiego) oraz Arleta Tomczyk – instruktor z CK w Annopolu.

Jurorzy 1. miejsce przyznali Alicji Płesze z Zespołu Placówek Oświatowych w Dzierzkowicach. 2. miejsce zajęły Natalia Rachoń z SP w Terpentynie i Agnieszka Przywara z ZS w Annopolu, a 3. Patryk Rachoń z ZS w Annopolu.

Wyróżnienia powędrowały do: Aleksandry Wójtowicz (SP Annopol), Anny Pierzchały (ZS Wólka Gościeradowska), Oskara Jabłońskiego (ZS Annopol), Zuzanny Wólczyńskiej (ZS nr 3 Kraśnik), Natalii Myszki (ZS Wólka Gościeradowska), Julii Bojdy (ZS nr 3 Kraśnik) oraz Magdaleny Polak (ZS Annopol).

 

 

W Konkursie Piosenki im. Edwarda Stachury, który odbył się już po raz 18., zaprezentowało się z kolei 6 wykonawców. Zdaniem jurorów, którymi byli Andrzej Gotner, Piotr Pilecki - nauczyciel muzyki w MZS w Annopolu oraz muzyk i bard Jacek Kadis, najlepiej wypadła Małgorzata Markowska. Podczas konkursu wykonała 2 utwory: „Ech” Edwarda Stachury oraz „Znów wędrujemy” Grzegorza Turnaua. Instruktorem Małgorzaty jest Jarosław Chmielewski.

Drugie miejsce zajęła Oliwia Kuśmierz, która w Annopolu zaśpiewała „Być dla kogoś” autorstwa Bartka Królaka oraz piosenkę do słów Edwarda Stachury „Ach kiedy znów ruszą te dni”. Autorami drugiej ze wspomnianych kompozycji są Oliwia i Robert Berdys. Muzycznie wokalistkę z Gościeradowa na annopolskiej scenie wsparł zespół w składzie: Roman Biss – pianino, gitara basowa, Marek Mochol – gitara basowa, pianino, Dawid Lewandowski – gitara elektryczna oraz Sebastian Wojewoda – perkusja.

 

 

Oliwia Kuśmierz i towarzyszący jej akompaniatorzy na annopolskiej scenie, foto GOK Gościeradów  

 

Nagroda za 3. miejsce powędrowała natomiast do Zespołu Spirit.

Podczas tegorocznej edycji imprezy pod hasłem Śladami Edwarda Stachury rozstrzygnięto także trzecią edycję konkursu „Gmina Annopol w obiektywie”. Nagroda za 1. miejsce powędrowała do Kacpra Michalskiego (zdjęcia „Droga do...” i „Opoka”). 2. miejsce dało zdjęcie pt. „Sanna w okolicach Borowa”, którego autorem jest Wiesław Szabat, a 3. miejsce, dzięki zdjęciu pt. „Winnica”, zajęła Zuzanna Michalska. Pozostali uczestnicy – Agnieszka Nawrocka, Katarzyna Kwiecińska i Izabela Zielińska – otrzymali wyróżnienia.

 

 

 

W piątek wręczono również Stypendia Burmistrza Annopola dla uzdolnionych uczniów za osiągnięcia w nauce, sporcie i działalność artystyczną (o tym napiszemy oddzielnie), a na zakończenie imprezy z koncertem wystąpił Tomasz Stockinger.

 

Zdjęcia ze zmagań recytatorów oraz wręczenia nagród w konkursie wokalnym możecie zobaczyć tutaj.

 

Na zdjęciu na górze tekstu Małgorzata Markowska, foto GOK Gościeradów 

Najnowsze ogłoszenia