Ogłoszenie

W czerwcu Dzierzkowice będą stolicą polskiego bluesa. Zagra m.in. Dżem, Lombard...

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Niedawno informowaliśmy, że w Kraśniku w tym roku raczej nie będzie można narzekać na brak imprez, ale wiele ciekawych wydarzeń czeka nas także poza stolicą naszego powiatu. Wakacje w bardzo miłej, bo bluesowej atmosferze będzie można rozpocząć w Dzierzkowicach. Tam odbędzie się zapowiadana przez nas już w ubiegłym roku impreza pod hasłem Kraśnik Blues Meeting 2018 Przystanek Dzierzkowice. Jej muzycznymi gwiazdami będą m.in. zespoły Dżem i Lombard.

Impreza będzie miała charakter dwudniowy. Pierwsza jej część, 29 czerwca, to przede wszystkim „Konkurs dzieci śpiewają bluesa”. Poprzednie lata, także ubiegłoroczny Polski Dzień Bluesa w Kraśniku, pokazały, że także młodzi wokaliści chętnie sięgają po repertuar z tego właśnie muzycznego gatunku. I co ważne czują się w nim wyśmienicie. Po raz kolejny będzie się można o tym przekonać właśnie w Dzierzkowicach.

Misją konkursu jest odkrywanie nowych młodych talentów i popularyzowanie muzyki bluesowej wśród dzieci. Udział mogą w nim wziąć soliści w wieku od 7 do 15 lat. Podczas konkursu uczestnicy wykonają po dwa utwory. Jeden będzie piosenką wybraną przez nich z płyt zespołu Korniki, zawierających 24 przebojowe utwory w stylu bluesa oraz rock&roll'a z lat 50-tych. Autorem większości piosenek znajdujących się na płycie jest Sławek Wierzcholski. Drugi to dowolny utwór o tematyce bluesowej lub utwór w stylu blues, rock & roll, country. Konkursowe piosenki, podkłady muzyczne, teksty oraz formularz zgłoszeniowy do konkursu dostępne są na stronie http://www.krasnikbluesmeeting.com. Dodatkowych informacji w tym temacie udziela koordynator konkursu - Urszula Olszówka (tel.: 661 065 888, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

 

30 czerwca na dzierzkowickiej scenie też odbędzie się muzyczny konkurs, ale skierowany do dorosłych już muzyków. Poprzednie jego odsłony w ramach Kraśnik Blues Meeting stały na bardzo wysokim poziomie, więc można się spodziewać, że nie inaczej będzie i tym razem.

Do udziału w części konkursowej festiwalu „KRAŚNIK BLUES MEETING 2018 Przystanek Dzierzkowice” mogą przystąpić soliści i zespoły, które nie mają w swoim dorobku nagrań i podpisanych kontraktów z firmami fonograficznymi oraz do połowy maja przyślą do organizatorów wypełniony formularz wraz trzem utworami w swoim wykonaniu.

Uczestnicy, którzy zakwalifikują się do konkursu, będą walczyć o Grand Prix festiwalu w wysokości 1 000 euro ufundowane przez Stowarzyszenie Artystów Wykonawców Utworów Muzycznych i Słowno – Muzycznych. Nagród z pewnością, wzorem poprzednich edycji KBM, będzie jednak zdecydowanie więcej.


Zobacz też:
Zenek i Lady Pank zagrają w tym roku w Kraśniku
Solidna dawka dobrej muzyki podczas Polskiego Dnia Bluesa w Kraśniku. Foto, Wideo
Kraśnik Blues Meeting wróci w 2018 roku, ale odbędzie się w Dzierzkowicach


Nie bez znaczenia dla początkujących wykonawców – uczestników KBM - będzie też z pewnością popularyzowanie ich materiału muzycznego poprzez rozgłośnie radiowe, portale internetowe oraz stacje tv współpracujące z organizatorami, rejestracja występu oraz jego prezentacja w wydawnictwach oraz mediach związanych z festiwalem.

Występy oceniać będzie wykwalifikowane jury złożone z muzyków i dziennikarzy muzycznych. Zainteresowane zespoły zgłaszać się mogą, podobnie jak w przypadku młodych wokalistów, poprzez stronę internetową http://www.krasnikbluesmeeting.com.

Oczywiście, jak wspomnieliśmy już na wstępie, podczas festiwalu nie zabraknie także występów gwiazd. Jedną z nich będzie, najbardziej chyba w Polsce kojarzony z bluesem, zespół „Dżem”. Raczej nie trzeba też przedstawiać kolejnej muzycznej gwiazdy, czyli grupy Lombard. Ponadto wystąpią Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Gang Olsena, Pawkin oraz zdobywcy Grand Prix KBM 2016 - Manfredi&Johnson.

 

 

Temu, co będzie się działo na scenie, towarzyszyć będzie wiele innych ciekawych rzeczy. Jedną z nich będzie zlot motocyklowy. Jego organizatorem jest Kraśnickie Stowarzyszenie Motocyklowe SZARŻA, będące jednocześnie partnerem i współorganizatorem Festiwalu KBM 2018 Przystanek Dzierzkowice. Już teraz swój udział w nim zapowiedziało ponad 300 motocyklistów, a do końca czerwca chętnych pewnie jeszcze przybędzie.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieciaków, stoisk gastronomicznych itd. O szczegółach jeszcze będziemy informować. Już teraz warto więc rezerwować sobie czas, by weekend 29-30 czerwca spędzić w Dzierzkowicach.

Organizatorem festiwalu jest Agencja M-Production we współpracy z Gminą Dzierzkowice, Starostwem Powiatowym w Kraśniku i Stowarzyszeniem Motocyklowym Szarża. Paweł Bieleń

 

Foto na górze: koncert zespołu Dżem w Rzeszowie (foto za foto https://www.facebook.com/Fanpage.Dzem/)

Najnowsze ogłoszenia