Ogłoszenie

Patriotycznie w sobotę, rozrywkowo w niedzielę. Dni Annopola 2018 za nami. Foto, Wideo

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W miniony weekend (21-22 lipca) świętowali mieszkańcy miasta i gminy Annopol. Pierwsza, sobotnia część Dni Annopola upłynęła w klimacie patriotycznym, a druga, niedzielna była już typowo rozrywkowa ze wspaniałym muzycznym deserem, czyli koncertem Andrzeja Piasecznego.

Sobotnią część świętowania wczesnym rankiem mieli rozpocząć wędkarze, ale tym razem ze względu na wysoki stan wody na Wiśle zawody te trzeba było odwołać. Pierwszym akcentem Dni Annopola była więc popołudniowa msza święta w intencji mieszkańców, która odbyła się w pięknym, zabytkowym, drewnianym annopolskim kościele. Po niej na annopolskim rynku w patriotycznym programie artystycznym związanym z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości zaprezentowali się uczniowie tutejszej szkoły podstawowej. Była też wystawa konkursowych prac plastycznych i koncert Piotra Dąbrówki. Jego fragment do obejrzenia w materiale wideo Dariusza Zgardzińskiego.

 

 

W niedzielę annopolanie i wszyscy ci którzy do nich dołączyli świętowali na stadionie MGKS Wisła Annopol. Tam zaprezentowali się najpierw artyści spod skrzydeł Centrum Kultury i gminnych szkół, a w międzyczasie nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy i wręczenie nagród w konkursie plastycznym dotyczącym setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

 

Uczestników festynu przywitał burmistrz Wiesław Liwiński, a pozdrowienia do mieszkańców skierowali Marcin Wiśliński, asystent posła Wojciecha Wilka, oraz członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Stefan Stachula, który życzenia dla mieszkańców przekazał również w imieniu starosty Andrzeja Maja.

Na rozgrzewkę przed główną gwiazdą wieczoru zaprezentowała „sąsiadka zza między”, a w zasadzie zza Wisły, bo pochodząca z niedalekiego Linowa, Kasia Góras. Wokalistkę możemy kojarzyć między innymi z jednego z finałów muzycznych talent show – The Voice of Poland.

 

 

Po niej na scenę wkroczył już Andrzej Piaseczny. Zaśpiewał swoje nieco starsze przeboje, jak chociażby „Noc za ścianą”, jak i te nowsze, między innymi „Wszystko dobrze”. Pan Andrzej zrobił także ukłon w kierunku Andrzeja Zauchy śpiewając jego piosenkę „Byłaś serca biciem”.

 

 

Niedzielny festyn to jednak nie tylko występy sceniczne. Dzieci do dyspozycji miały wesołe miasteczko, zabawy organizowali dla nich też animatorzy. Warto było odwiedzić stoiska m.in.. Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu i Stowarzyszenia Mieszkańców Annopola „Szansa”. Na tym ostatnim można było chociażby spróbować swoich sił w pracy z wykrywaczem metali. Tradycyjnie nie zabrakło też degustacji potraw z ryb.

 

Nasze zdjęcia z niedzielnego świętowania w Annopolu można zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia