Ogłoszenie

Biblioteka na Kółkach

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku uruchomiła akcję „Czytam, bo lubię” zrealizowaną ze środków pozyskanych z Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. W jej ramach w różnych miejscach miasta uczęszczanych przez kraśniczan pojawiają się bibliotekarze i wolontariusze na rowerach z książkami w koszyku.

- Biblioteka na Kółkach ma za zadanie promować czytelnictwo wśród mieszkańców w każdym wieku, ale dla najmłodszych jest dodatkowy bonus – bibliotekarz przeczyta im jakąś bajeczkę na zachętę (także dla rodziców, żeby czytali swoim pociechom bajki na dobranoc) – wyjaśnia Ewa Kapusta, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. - Zasady korzystania z Biblioteki na Kółkach są proste. Trzeba wziąć książkę, przeczytać i oddać obsłudze roweru przy następnej okazji lub w placówce bibliotecznej, których adresy są na specjalnych promocyjnych zakładkach do książek. Można też przekazać ją znajomemu, sąsiadowi, komuś z rodziny i ta kolejna osoba odda ją po przeczytaniu - dodaje.

Bibliotekarzy na rowerach i wspierających ich wolontariuszy spotkać można m.in. w Parku Jana Pawła II, na rynku, nad zalewem, w parkach przy fontannach, na placu zabaw przy MOSIR.

 

 

- Pragniemy podziękować wszystkim, którzy robiąc zakupy w TESCO głosowali na nasz projekt. Przypominamy jednocześnie, że Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku świadczy też usługę Biblioteka w domu – dostarczamy książki do domu osobom starszym, chorym, niepełnosprawnym – wystarczy zadzwonić. Zapraszamy do naszych placówek, w których naprawdę dużo się dzieje: w każdej odbywają się cotygodniowe zajęcia plastyczne przez cały rok, spotkania autorskie, wystawy, konkursy, szkolenia komputerowe dla seniorów, spotkania klubów czytelniczych i wiele innych wydarzeń, w których warto uczestniczyć – zachęca Ewa Kapusta.

 

foto za Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku Filia nr 1

Najnowsze ogłoszenia