Ogłoszenie

Ośrodki kultury ruszają z zajęciami artystycznymi

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przełom września i października to czas, kiedy w działających na naszym terenie ośrodkach kultury rusza nowy sezon artystyczny i różnego rodzaju zajęcia. Tak jest między innymi w Annopolu, Trzydniku Dużym, Gościeradowie i oczywiście w Kraśniku. Ci, szczególnie dzieci i młodzież, którzy chcieliby rozwijać swoje artystyczne pasje, mają spore pole do popisu.

W przypadku trzydnickiego GOK-u, tak ja to było w latach poprzednich, zapisywać się można zarówno na zajęcia indywidualne jak i grupowe. Dotyczyć one będą rozwijania umiejętności tanecznych, plastycznych i wokalnych oraz nauki gry na instrumentach. Prowadzić je będą sprawdzeni instruktorzy. Tancerzami zajmować się będzie Alicja Pełka, plastyków pod swoje skrzydła weźmie Joanna Trybuła-Jargiło, a pasję do śpiewu będzie można rozwijać pod okiem Sławomira Nowaka. Pan Sławek będzie ponadto uczył gry na instrumentach klawiszowych, a Stanisław Długosz zajmie się osobami zainteresowanymi grą na gitarze. Co ważne, uczestnicy zajęć będą mieli okazję do prezentowania się lub swoich prac na różnego rodzaju konkursach, przeglądach, festiwalach, a także imprezach organizowanych na trenie gminy i nie tylko.

Po szczegóły dotyczące zajęć artystycznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Trzydniku Dużym odsyłamy do placówki. Można je uzyskać osobiście lub telefonicznie pod numerami telefonów: 15 873 18 26 i 603 685 263.

Na tych, którzy chcą rozwijać swoje artystyczne pasje, otwarte drzwi czekają również w Centrum Kultury w Annopolu. Tam w sezonie artystycznym 2018/2019 funkcjonować będą chociażby: grupa teatralna Kajtuś, grupa teatralna Pacynka oraz Familijny Klub Twórczy (zajęcia plastyczno-manualne). Nie zabraknie ponadto warsztatów tanecznych oraz instrumentalno-wokalnych. To przede wszystkim dla dzieci, natomiast dorosłych annopolskie CK zaprasza do udziału w spotkaniach Grupy Rękodzielniczej, Gminnego Klubu Seniora oraz do ćwiczenia zumby (te ostatnie zajęcia są odpłatne). Dodatkowe informacje na temat zajęć można uzyskać w siedzibie Centrum Kultury oraz pod numerami telefonów 15 8613183 i 722115011.

Szeroką ofertę, jeśli chodzi o zajęcia artystyczne, ma tradycyjnie także Gminny Ośrodek Kultury w Gościeradowie. Tutaj na zainteresowanych czekają na przykład nauka gry na pianinie lub keybordzie, gitarze i perkusji (nauka gry na tych instrumentach jest płatna) oraz bezpłatne: nauka gry na instrumentach dętych, zajęcia wokalne i taneczne. Co ważne, na zajęcia taneczne zaproszenie skierowane jest nie tylko do dzieci, ale i do osób dorosłych.

Informacje na temat oferty artystycznej gościeradowskiego GOK-u można uzyskać osobiście w placówce lub telefonicznie (15-8381168).

Ruszyły już także zapisy na zajęcia w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji. Prowadzone są tutaj zajęcia taneczne, plastyczne, muzyczne i teatralne. Są to zajęcia odpłatne, ale za nieduże pieniądze, od 20 zł za miesiąc od osoby.

W CKiP nowy nabór do grupy młodzieżowej hip-hop/street dance (wiek od 13 lat) prowadzi między innymi utytułowany i doświadczony instruktor i choreograf Paweł PITZO Mazur. Grupa startuje od października, a pierwsze spotkanie zaplanowane jest na czwartek 4 października o 17:30. Zapisy na miejscu. Na młodzież z klas VI – VIII, chętną, by sprawdzić się w roli aktorów, czeka też funkcjonujący w Centrum Teatr NOTO CO. W tym przypadku zajęcia odbywają się we wtorki w godzinach 17:30 – 19:00 w galerii Trójka.

Więcej informacji na temat tego, co dzieje się w kraśnickim CKiP, w jakich zajęciach można brać udział, można uzyskać w sekretariacie placówki lub pod nr telefonu 81-8256336.

 

foto na górze tekstu UG Gościeradów

Najnowsze ogłoszenia