Ogłoszenie

Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku "Biblioteką na 5"

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Większość bibliotek to już od dawna coś o wiele więcej niż tylko wypożyczalnie książek. To bardzo często prężnie działające placówki kulturalne. Taką właśnie jest między innymi Filia nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku. Zauważają i doceniają to nie tylko kraśniczanie. Biblioteka mieszcząca się przy ul. ks. St. Zielińskiego 3 właśnie została laureatem konkursu „Biblioteka na 5”.

Wspomniany konkurs zorganizowany został przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie i była to już II jego edycja. Tym razem w kategorii filii miejskich bibliotek, a na terenie województwa lubelskiego jest ich 88, główne wyróżnienie i tytuł „Biblioteki na 5” trafił do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku.

 

 

W konkursie brano pod uwagę kreatywność bibliotekarzy, promocję czytelnictwa, organizowane wydarzenia, aranżację wnętrz, a także współpracę ze środowiskiem lokalnym.

- To wielkie wyróżnienie i docenienie pracy placówki oraz zaangażowania jej użytkowników, którzy licznie uczestniczą we wszystkich organizowanych tam działaniach kulturalno-oświatowych. Dziękujemy naszym użytkownikom i zapraszamy mieszkańców Kraśnika do wszystkich naszych placówek, bo każda z nich ma wspaniałe oferty dla naszych czytelników – zachęca Dorota Dziewa z MBP Kraśnik.

Wyróżnienie zostało wręczone bibliotekarzom podczas wczorajszej ( 27 grudnia) sesji Rady Miasta Kraśnik.

 


Zobacz też:
Kraśniccy bibliotekarze zaprosili do wspólnego czytania „Przedwiośnia”
Biblioteka na Kółkach
Adam Wajrak w kraśnickiej bibliotece
Spotkania autorskie, konkursy, wystawy, czyli Tydzień Bibliotek w Kraśniku


 

Najnowsze ogłoszenia