Ogłoszenie

Mieszkańcy podczas pikniku świętowali 60-lecie SM Pomoc. Foto

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W listopadzie ubiegłego roku minęło 60 lat od chwili powstania kraśnickiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomoc”. Świętowanie tego jubileuszu przeniesione zostało jednak na ten rok, a jednym z jego elementów był Piknik Osiedlowy, który odbył się dzisiaj.

Impreza zlokalizowana została na boisku i skwerze na osiedlu Koszary. Na jego najmłodszych uczestników czekały dmuchany plac zabaw, animacje, które poprowadziły animatorki z grupy P3, a także zajęcia plastyczne. Uczestnicy rysując mieli za zadanie wyrazić na papierze, jak zdrowo żyć. Do uczestników festynu trafiły także ulotki dotyczące zagrożeń, jakie niosą ze sobą różnego rodzaju używki.

 

 

Na scenie zaprezentowały się natomiast Chór Kombatant „Kolorowa Jesień”, który na co dzień do występów przygotowuje się w Osiedlowym Domu Kultury SM Pomoc, oraz Zespół „Fantazja” z gminy Gościeradów. Chór za swój występ zebrał gromkie oklaski, a "Fantazji", mimo skwaru lejącego się z nieba, udało się porwać uczestników pikniku do tańca.

 

 

Podczas impresy głos zabrali między innymi prezes SM Pomoc Piotr Szumny oraz burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk. Obaj panowie zapowiedzieli współpracę w realizacji inwestycji ważnych między innymi dla mieszkańców osiedli Koszary i Piaski. Wojciech Wilk i Piotr Szumny wcielili się także w jurorów w quizie wiedzy o SM Pomoc i mieście Kraśnik. Każdy z uczestników konkursu scenę opuszczał zaopatrzony w upominki od prezesa i burmistrza.

 

 

 

Mieszkańcy biorący udział w pikniku mieli także okazję zjeść smaczny bigos przygotowany przez restaurację „Sprytna Kuchnia”, ufundowany przez spółdzielnię.

Organizatorami pikniku były Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc” i prowadzony przez nią Osiedlowy Dom Kultury, a wspierało je Miasto Kraśnik. Zadanie było współfinansowane ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii Miasta Kraśnik.

 

 

Nasze zdjęcia z pikniku możecie zobaczyć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia