Ogłoszenie

Biblioteczka dla każdego - w 6 punktach miasta rozlokowane są budki z książkami

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W sierpniu Miejska Biblioteka Publiczna w Kraśniku sześć domków na książki w ramach projektu „Biblioteczka dla każdego” zrealizowanego ze środków Fundacji TESCO „Decydujesz-pomagamy”. W domkach zostały umieszczone książki dostarczone przez kraśnicką MBP przekazane w darach od czytelników.

Książki można pożyczać, a potem odłożyć do domku. Można też włożyć własne zbędne w domu książki, aby umożliwić innym przeczytanie ich. Mogą to być wszelkie książki – dla dzieci, dla dorosłych, beletrystyka czy popularno-naukowe.

Swoje książki umieścił w nich także burmistrz Kraśnik Wojciech Wilk zachęcając tym samy mieszkańców do korzystania z „Biblioteczek dla każdego”.

Domki są usytuowane w następujących miejscach na terenie Kraśnika: na placu zabaw w dzielnicy Stacja Kolejowa, w Parku im. Św. Jana Pawła II, obok fontanny przy ul. Mickiewicza w dzielnicy Fabrycznej, na placu zabaw przy MOSiR, na rynku przy drzewie w uliczce prowadzącej do bramy kościelnej, w parku przy USC przy schodach prowadzących do pasażu sklepów.

- Zachęcamy do korzystania z „Biblioteczek dla każdego”, bo jak napisał William Somerset Maugham: "Przyzwyczaić się do czytania książek, to zbudować sobie schron przed większością przykrości życia codziennego" – przekonuje Ewa Kapusta, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kraśniku

Najnowsze ogłoszenia