Ogłoszenie

Uczyć się śpiewać i tańczyć można on-line. Instruktorzy z Kraśnika i Annopola zapraszają

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Epidemia koronawirusa to spore problemy i ograniczenia dla nas wszystkich. Mocno dotknęły one także placówki kulturalne i wszystkich tych, którzy prowadza w nich różnego rodzaju zajęcia artystyczne. Nie zawsze jest to możliwe, ale część z nich swoje lekcje przenosi do internetu. Na zajęcia wokalne online zaprasza chociażby Tomasz Turek z annopolskiego Centrum Kultury, a do nauki tańca zachęca Paweł „Pitzo” Mazur z kraśnickiego Centrum Kultury i Promocji.

Wspomniane zajęcia wokalne będą bezpłatne, a propozycja kierowana jest przede wszystkim do tych, którzy już swoje techniki wokalne szkolą w Centrum Kultury Annopol. Mile widziani są jednak także młodzi mieszkańcy nadwiślańskiej gminy, którzy swoją przygodę ze śpiewaniem dopiero chcieliby zacząć.

- Zaczynamy pracę nad wyjątkowym koncertem, który odbędzie się w czerwcu. Do tego czasu pracujemy w systemie online. Już od następnego poniedziałku będę wysyłał na priv filmiki z materiałami do pracy. Pozdrawiam wszystkich i zapraszam nowe osoby z terenu gminy Annopol do udziału w projekcie – zachęca instruktor Tomasz Turek, prowadzący Szkołę Dobrej Muzy.

 

 

Po więcej informacji dotyczących zajęć z panem Tomkiem odsyłamy tutaj

Do tanecznego przeczekania pandemii koronawirusa w domowych pieleszach  zachęca z kolei Paweł „Pitzo” Mazur, który swoją ogromną wiedzą z zakresu tańca dzieli się między innymi w kraśnickim Centrum Kultury i Promocji.

- Sytuacja determinuje rozwiązania. Także ten...Dołączam i ja do wirtualnej oferty mojej pracy. Oszczędzę sobie i Wam truizmów typu - żadna lekcja on-line nie zastąpi żywych interakcji, zwłaszcza w przypadku tak specyficznej kultury i sztuki, jak nasza... Darujmy sobie oczywistości, próbujmy ogarniać. Skoro tymczasowo wybór u mnie polega na - rób coś, albo nie rób nic, spróbuje jednak porobić coś – napisał na swoim facebookowym profilu Pitzo.

Kraśnicki instruktor, tancerz i choreograf zaprasza na domowe spotkania taneczne - lekcje video – w ramach których można poznać wybrane podstawy i elementy z zakresu hip-hop, popping, robot i animation.

- Opowiadam, tłumaczę, pokazuję, rozkminiam - luźno, raczej przystępnie i mam nadzieję - dość merytorycznie i konkretnie. Nie czuję się master, ale robię to od ponad 20 lat i od ponad 20 lat to zgłębiam i lubię, tudzież próbuję zarazić zajawką - z pewnością lepiej teraz zarażać nią niż czymś innym. Tak więc... - zaprasza Paweł Mazur.

Poniżej próbka dwóch nagranych lekcji - parę wybranych podstaw hip-hop oraz ulubiona technika Pawła - Robot i Animation.

 

 

Jeśli jesteście zainteresowani taką wirtualną wersją warsztatów tanecznych odsyłamy do Pawła Mazura po ofertę pełnych lekcji.

Najnowsze ogłoszenia