Dawny Kraśnik powrócił....

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Choć na chwilę - dzięki sztuce teatralnej jaką premierowo zaprezentowały panie z seniorskiej grupy NOTOCO działającej przy CKiP.

Chętnych obejrzeć spektakl traktujący o życiu społeczności żydowskiej Kraśnika było tak dużo, że zdecydowano się na drugi termin godzinę później. Pewnie dodatkowo zadziałało też miejsce jakim jest kraśnicka synagoga. A wybrane nieprzypadkowo, zagrało jak "żywa" scenografia do prezentowanego widowiska. Scenografia, która była tego dnia jedynym żywym świadkiem historii jakie przemknęły przez scenę w piątkowy wieczór.

A było i radośnie, i smacznie (prawdziwa żydowska chałka konsumowana przez widzów), i smutno, i sentymentalnie, i historycznie. Jak to w życiu prawdziwego miasta i jego mieszkańców. Niestety dziś tych żydowskich mieszkańców dawnego sztetla dziś już mogły odgrywać - z zaangażowaniem i wyczuciem - panie z teatru Notoco: Zofia Drozd, Kazimiera Hałabis, Teresa Kawęcka, Grażyna Krawczyk, Barbara Lichwa, Stanisława Matysek, Barbara Pulikowska, Halina Sobczyk. To już ich kolejna premiera w reżyserii instruktor Moniki Nitkiewicz-Mitrut.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego spektaklu.