Ogłoszenie

Imprezowo-sportowa część Dni Annopola za nami. Pogoda spłatała figla

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Po 2 latach przerwy spowodowanych pandemicznymi ograniczeniami wczoraj odbył się festyn z okazji Dni Annopola. Poprzedziły go zawody wędkarskie i turniej plażowej piłki siatkowej. Niestety wieczorną zabawę, której gwiazdą był zespół Video, trochę pokrzyżował deszcz.

Annopolskie świętowanie rozpoczęło się wczesnym rankiem od zawodów wędkarskich nad Wisłą o Puchar Burmistrza Annopola. Ich wyniki ogłoszono podczas późniejszego festynu. W kategorii młodzieżowej najlepszym wędkarzem okazał się Jan Kiebasz, a w kategorii dorosłej Krzysztof Borkowski.

Jeszcze przed południem do rywalizacji przystąpili też siatkarze w ramach Turnieju Piłki Plażowej o Puchar Burmistrza Annopola. Wygrali ją Michał Bednara i Marek Sapuła, 2. m. zajęli Karol Gałkowski i Marek Kozyra, a 3. Szczepan Gębczyk i Adam Chrzanowski.

Festyn na stadionie rozpoczął się w godzinach popołudniowych. Uczestników imprezy przywitali burmistrz Annopola Mirosław Gazda i dyrektor Centrum Kultury Marta Mochol. Dobrej zabawy biorącym udział w imprezie życzyli także starosta kraśnicki Andrzej Rolla oraz radni wojewódzcy Anna Baluch i Marek Kos.

Część artystyczną rozpoczęli młodzi wokaliści i zespoły z annopolskiego Centrum Kultury i podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu. Następnie zadania rozśmieszenia annopolskiej publiczności podjął się kabaret DNO. Po komikach na scenie pojawił się krakowski zespół Allergen, a punktem kulminacyjnym imprezy był występ zespołu Video.

Mimo deszczu spora grupa mieszkańców pojawiła się na stadionie, by bawić się w rytm przebojów grupy, której liderem jest Wojciech Łuszczykiewicz.

Temu co działo się na scenie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: urządzenia rekreacyjne dla dzieci, wesołe miasteczko, stoiska promocyjne, między innymi Wojsk Obrony Terytorialnej. Tradycyjnie można było również spróbować potraw z wiślanych ryb.

Na tym nie koniec świętowania. W najbliższy wtorek o godz. 12:00 odbędzie się jeszcze msza św. w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Annopol w kościele pw. św. Joachima i Anny.

 

Zdjęcia z sobotniej imprezy autorstwa Pawła Bielenia można obejrzeć tutaj.

Najnowsze ogłoszenia