Ogłoszenie

W Y K U P I E N I. Chór Gospel Rain z papieskim, wielkopostnym koncertem w Kraśniku

Kultura i rozrywka
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

WYKUPIENI. PIEŚNI O ZBAWIENIU SŁOWAMI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II to nowy projekt artystyczny i edukacyjny, ukierunkowany na pielęgnowanie pamięci oraz pogłębienie wiedzy o dziedzictwie nauczania i świadectwa Świętego Jana Pawła II, szczególnie w kontekście wielkiego postu. W sobotę 1 kwietnia w parafii Matki Bożej Bolesnej z tym programem wystąpi jedna z najdłużej istniejących formacji swojego nurtu w Polsce - grupa Gospel Rain.

Grupa przygotowała wyjątkowe słowa Papieża, opisujące aktualny obraz świata i Polski, we współpracy z teologami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

- Pragniemy przybliżyć jego historyczną wartość i nieprzemijającą siłę, sięgając do nowoczesnych metod prezentacji, zwłaszcza muzyki, jaka jest uniwersalnym językiem przekazu i prawdy. Głównym celem naszego przedsięwzięcia jest organizacja trzech wyjątkowych koncertów, wypełnionych przez MUZYKĘ – tradycyjne pieśni pasyjne, wywodzące się z bogatej tradycji wielkopostnej oraz bardziej współczesne piosenki oraz przez SŁOWO – komentarze i refleksje z najbardziej poruszających wezwań i słów Papieża Jana Pawła II, świadka Krzyża i cierpienia, widzianego zarówno w sferze osobistego życia, przeżywania historii Polski, ale także z obserwacji Głowy Kościoła i wybitnego intelektualisty. - piszą o swoim projekcie artyści z chóru Gospel Rain.

Muzyczną stronę koncertu wypełnią wyjątkowe utwory, wykonywane wyłącznie na żywo oraz stworzone w ramach akustycznej trasy „WYKUPIENI”, której częścią są zarówno hymny i pieśni tradycyjne (np. Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony, Jezus daje nam zbawienie) w nowych aranżacjach, jak również pieśni współczesne będące śladem wrażliwości młodego pokolenia. W koncertach pojawią się premiery, utwory specjalnie przygotowane na ten czas.

Koncerty odbędą się pięknych przestrzeniach kościołów, trzech miast Lubelszczyzny w tym Kraśnika - 1 kwietnia w Parafi p/w Matki Bożej Bolesnej.

Partnerem  Strategicznym Wydarzenia jest Województwo Lubelskie. Wydarzenie bierze udział w programie „Warto być Polakiem", który realizowany jest przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Wykonawcą wszystkich koncertów będzie chór GOSPEL RAIN, który jest od ponad trzydziestu lat jednym z najlepszych i rozpoznawalnych polskich zespołów muzyki gospel, a także ważną, artystyczną wizytówką Lublina i Lubelszczyzny.

Gospel Rain jest jednym z najdłużej istniejących zespołów stworzonych z chrześcijańskiej inspiracji w Polsce. Grupa zebrała się po raz pierwszy w Lublinie w sierpniu 1991 roku, bezpośrednio po historycznym Światowym Spotkaniu Młodzieży w Częstochowie, zwołanym przez Jana Pawła II.

Gospel Rain zyskał rangę jednego z najlepszych chórów w Polsce, potwierdzoną podczas wielu prestiżowych, telewizyjnych wydarzeń koncertowych, setek koncertów oraz wielu nagrań płytowych. Zespół jest twórcą wielkich, plenerowych Koncertów Chwały w Lublinie (2003-2020) - gromadzących w wieczór Bożego Ciała kilkunastotysięczną widownię – jakie stały się jednymi z największych chrześcijańskich, cyklicznych spotkań, odbywających się w Polsce.

Zespół współpracował i koncertował z wieloma znakomitymi artystami, zwłaszcza z: Golec uOrkiestra, Pectus, Olgą Szomańską, Natalią Kukulską, Beatą Bednarz, Kasią Dereń, Pectus, Kubą Badachem, Mieczysławem Szcześniakiem, Piotrem Cugowskim, Wojciechem Cugowskim, Krzysztofem Cugowskim, Haliną Frąckowiak, Moniką Kuszyńską, Natalią Niemen, Patrycją Golą, Andrzejem Lampertem, Maciejem Miecznikowskim, Mate.O, Adamem Krylikiem, Krzysztofem Iwaneczko, Gabi Gąsior, Ewą Urygą, Markiem Radulim i wieloma innymi artystami.

Najnowsze ogłoszenia