Początek maja to zawsze wysyp różnego rodzaju zawodów biegowych. W kilku z nich z sukcesami wystartowali biegacze ze Szkolnego Klubu Biegowego.

A dokładnie ma go Rafał Wójcik z kraśnickiej "Fali", który właśnie teraz bierze udział w Igrzyskach Olimpijskich Głuchych w Brazylijskim Caxias do Sul.

W miniony weekend w Siedlcach odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach styl wolny. Na podium tych zawodów stanęło trzech zapaśników wywodzących się z powiatu kraśnickiego. Mistrzem Polski został kraśniczanin Patryk Kostrzewski, od kilku lat zawodnik WLKS Nowe Iganie Siedlce.

W pierwszym tygodniu maja w Słupsku odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, będąca jednocześnie Mistrzostwami Polski juniorek i juniorów młodszych w zapasach. Z dobrej strony pokazali się podczas niej reprezentanci LUKS Suples Kraśnik. Indywidualnie najlepiej wypadł Daniel Pietroń, który wygrał rywalizację w kategorii 48 kg.

Szkolne Mistrzostwa w przełajach to już w Zespole Szkół nr 2 tradycja. Takie zawody, których od lat głównym organizatorem był nauczyciel z tej szkoły Piotr Biały, odbyły się pod koniec kwietnia.

Więcej artykułów…