Ogłoszenie

Wczoraj rozegrana została ostatnia kolejka spotkań sezonu 2022/2023 piłkarskiej II ligi. I jak się można było spodziewać emocji nie brakowało. Powody do radości kibicom z Lublina dał kraśniczanin Rafał Król, bo jego bramka zapewniła Motorowi grę w barażach o I ligę. Król powalczy w nich z innym kraśniczaninem – Kamilem Bartosiem z Kotwicy Kołobrzeg.

Niezwykle ważny mecz w kontekście ostatecznego układu tabeli A klasy grupy Lublin I odbył się dzisiaj w Urzędowie. Zmierzyły się w nim drużyny z czoła tabeli, miejscowy Orzeł i Stal II Kraśnik. Lepsi okazali się goście i to oni, na dwie kolejki przed końcem sezonu, są już o krok od awansu.

17 maja odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Tęczy Kraśnik, które podsumuje 4-letnią pracę zarządu. Jak z punktu widzenia prezesa klubu wyglądał ten czas?

Maciej Suszek: Rozpoczynając pracę w klubie mieliśmy do dyspozycji kompletnie rozbitą drużynę seniorów i dwie grupy młodzieżowe występujące w ligach lubelskich, przy czym z jednej z nich musieliśmy zrobić drużynę seniorów. Poza sprawami sportowymi musieliśmy uregulować również kwestie prawne, finansowe oraz organizacyjne. To cud, że w ciągu 4 lat udało nam się wejść na poziom, na którym jesteśmy obecnie. Stało się to dzięki pracy wielu życzliwych nam ludzi, którym zależało na odbudowaniu piłki nożnej w starej dzielnicy. Kropką nad „i” naszej pracy jest podpisanie umowy o współpracy z RTS Widzew Łódź na poziomie szkolenia dzieci i młodzieży.

Do zakończenia rozgrywek na najniższym szczeblu piłkarskich rozgrywek w ramach LZPN jeszcze co prawda dwie kolejki spotkań, ale kraśnicka Tęcza już może świętować sukces. Wygraną we wczorajszym meczu zapewniła sobie awans do A klasy.

Najlepszy obecnie kraśnicki piłkarz ma dobry czas. Regularnie gra w swoim klubie, prezentuje równą, wysoka formę i jest jednym z zawodników od których trener rozpoczyna układanie meczowej jedenastki. Efektem tego jest przedłużenie kontraktu z AEK Ateny.

Meczem z Czechami reprezentacja Polski rozpoczęła dzisiaj eliminacje do kolejnych Mistrzostw Europy w piłce nożnej. Kadra Fernando Santosa zagrała słabo i uległa rywalom. Błysnął jednak kraśniczanin Damian Szymański, który strzelił honorową bramkę.

Więcej artykułów…

Najnowsze ogłoszenia