Ostatnie dwa tygodnie nie były najlepsze w wykonaniu Stali Kraśnik. Kraśniczanie przegrali dwa ligowe mecze, z Tomasovią Tomaszów Lubelski i Startem Krasnystaw, a także odpadli z Pucharu Polski ulegając Sygnałowi Lublin. Dzisiaj na szczęście tę złą serię udało się przerwać. Stal pewnie pokonała POM Iskrę Piotrowice 5:0.

Stal Kraśnik bardzo dobrze rozpoczęła nowy sezon. Po trzech pierwszych meczach ma komplet punktów. Na inaugurację sezonu pokonała 3:0 Spartę Rejowiec Fabryczny, przed tygodniem na wyjeździe rozgromiła Błękitnych Obszę 6:0, a dzisiaj pokonała Granit Bychawa. Tym razem zwycięstwo wcale nie przyszło jednak tak łatwo.

Kolejnym przeciwnikiem kraśnickiej Tęczy w ramach rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu LZPN, po Janowiance Janów Lubelski, był Wodnik Uścimów. Po emocjonującym pojedynku, który miał miejsce minionej środy (17 sierpnia), podopieczni trenera Kamila Miazgi pokonali rywali i zagrają w 3. pucharowej rundzie.

Na przyszły weekend zaplanowany jest początek sezonu IV ligi. Dzisiaj jeszcze sparingowo Stal Kraśnik zmierzyła się z Alitem Ożarów. Zespół trenera Daniela Szewca wysoko pokonał rywala z województwa świętokrzyskiego.

Na ponowne emocje związane z udziałem Stali Kraśnik w III lidze musimy poczekać jeszcze przynajmniej rok, ale wczoraj kraśniccy kibice obserwujący zmagania na tym poziomie rozgrywkowym mieli sporo powodów do zadowolenia. Orlęta Radzyń Podlaski pokonały naszpikowaną klasowymi zawodnikami Wieczystą Kraków, a w bardzo dużej mierze przyczynił się do tego kraśniczanin Arkadiusz Maj, który ustrzelił hattricka.

To miała być dla zespołu gości łatwa przeprawa, wszak oba zespoły dzielą dwie klasy rozgrywkowe. Tęcza Kraśnik zagrała jednak dobry mecz i z kwitkiem odprawiła wczoraj (10 sierpnia) Janowiankę Janów Lubelski w I rundzie Pucharu Polski na szczeblu LZPN.

Więcej artykułów…