Przegrana po niezłej grze. Stal Kraśnik ? Radomiak Radom 1:2 FOTO

{datsopic:12248 left}Zgodnie z zapowiedziami w kolejnym meczu sparingowym Stal Kraśnik zmierzyła się dzisiaj z Radomiakiem Radom. II-ligowiec co prawda przeważał przez większość spotkania, ale podopieczni trenera Dariusza Matysiaka pokazali się z dobrej strony. Na wyróżnienie zasługują między innymi nasi bramkarze. Kuba Basiakowski obronił rzut karny.

Dla gości był to ostatni sprawdzian przed inauguracją wiosennych rozgrywek II ligi, więc wystąpili w stosunkowo mocnym zestawieniu. Na prowadzenie wyszli już w 3. minucie meczu. Piłkę do bramki stali wbił Orłowski. Zespół trenowany przez Marcina Jałochę kontrolował grę, ale gospodarze starali się odgryzać kontrami. To po jednej z nich, w 15. minucie meczu, i prostopadłym podaniu Tomka Ryczka w dobrej sytuacji do zdobycia bramki znalazł się Karol Hudzik. Nasz młody napastnik niestety minimalnie przestrzelił.

Kilka minut później radomianie powinni już prowadzić dwiema bramkami, bo sędzia wskazał na jedenastkę w naszym polu karnym. Wspaniałą paradą podpisał się jednak golkiper Stali Kuba Basiakowski i obronił strzał zawodnika gości.{datsopic:12278 right}

W pierwszej połowie goście mieli jeszcze kilka okazji bramkowych, ale albo dobrze interweniowała nasza defensywa, albo II-ligowcom brakowało precyzji.

Początek drugiej połowy to napór gospodarzy, który powodzenie przyniósł już w 47. minucie meczu. Po ładnym podaniu Damiana Pietronia w polu karnym gości sfaulowany został Tomasz Ryczek. Poszkodowany sam, technicznym strzałem, jedenastkę zamienił na gola.

Z biegiem czasu to goście znów zaczęli przejmować inicjatywę. W 75. minucie po błędzie naszej defensywy z niewielkiej odległości bramkę dla Radomiaka zdobył Szymon Stanisławski. W 84. minucie mogło być już 1:3, ale najpierw strzał jednego z radomskich napastników w sytuacji sam na sam zablokował Kędzierski (w drugiej połowie wszedł za Basiakowskiego), a chwilę później drugie uderzenie z linii bramkowej wybił Mateusz Matysiak.

Podopieczni Jałochy mieli więcej okazji bramkowych, ale mecz mógł się zakończyć także remisem. W 88. minucie dobre uderzenie Daniela Szewca z rzutu wolnego wybił jednak bramkarz Radomiaka.

{datsopic:12246 left}Stal Kraśnik ? Radomiak Radom 1:2

Stal: Basiakowski ? Leziak, Pietroń, Matysiak, Kłyk ? Wojtaszek, Iwanowicz, Mielniczuk, Szewc - Hudzik, Ryczek. Ponadto zagrali: Bolkit, Charmast, Kędzierski, Gawron

Radomiak: Kula - Jaroch, Robakowski, Markowski, Wojdyga - Cieciura, Białożyt, Orzechowski, Brągiel - Filipek, Orłowski; Ponadto zagrali: Dubina, Wolski, Puton, Stanisławski, Winiarski

Zdjęcia z meczu Stal ? Radomiak można obejrzeć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do artykułu.