Sparingowa wygrana piłkarek. MUKS Stella Kraśnik ? Stal Poniatowa 4:0 FOTO

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:12312 left}W niedzielne popołudnie na bocznym boisku kraśnickiego MOSiRu mecz sparingowy zagrały zespoły MUKS Stelli Kraśnik i Stali Poniatowa. Zasłużone zwycięstwo odniosły gospodynie, ale ich gra pozostawia jeszcze wiele do życzenia. Na szczęście do rozpoczęcia wiosennej części rozgrywek II ligi jeszcze sporo czasu, a przed naszymi piłkarkami kilka sparingowych pojedynków.

 

Obie drużyny w zasadzie dopiero zaczynają po zimowej przerwie grę na pełnowymiarowych boiskach i to było dzisiaj wydać. Pewnie zagrała nasza defensywa, na szczególne wyróżnienie zasłużyła dzisiaj m.in.  Ewa Szabat, ale w grze do przodu sporo było niecelnych podań, a tym samym strat.{datsopic:12329 right}

Od początku meczu nieco lepiej prezentowały się gospodynie i to głównie one stwarzały zagrożenie pod bramką rywalek. Niestety brakowało celności przy wykańczaniu akcji. A bramkowe okazje już w pierwszym kwadransie gry miały Karolina Wieczorek i Martyna Łukasik. Pierwszy celny strzał na bramkę poniatowianek podopieczne Rafała Tomiły oddały jednak dopiero w 23. minucie. Tym razem uderzenie Olgi Jabłońskiej było jeszcze zbyt słabe. 5 minut później na szczęście i precyzja i siła uderzenia już były optymalne i Jabłońska dała MUKS-owi prowadzenie.

W drugiej odsłonie meczu kraśniczanki nieco poprawiły się w grze ofensywnej, z minuty na minutę coraz groźniejsze ataki lewą stroną wyprowadzała Ewelina Skórska, i to przyniosło efekty. Najpierw na 2:0 podwyższyła Katarzyna Dul. W 58. minucie ładną bramkę, lobując golkiperkę Stali która wyszła na przedpole, zdobyła Dominika Deaki. Wynik meczu na 4:0 w 73. minucie gry ustaliła Martyna Łukasik.

 

{datsopic:12328 left}MUKS Stella Kraśnik ? Stal Poniatowa 4:0

 

Zdjęcia z dzisiejszego meczu można zobaczyć klikając tutaj lub na jedno ze zdjęć dołączonych do artykułu.