Dobre 60 minut, później zabrakło sił. MUKS Stella Kraśnik ? Sokół Kolbuszowa 0:4

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

{datsopic:12377 left}Tak jak zapowiadaliśmy, dzisiaj przed naszymi piłkarkami było o wiele trudniejsze zadanie niż w poprzednim meczu sparingowym przed tygodniem. Rywalem MUKS Stelli Kraśnik tym razem była drużyna z czołówki II ligi piłki nożnej kobiet, jeden z pretendentów do awansu do I ligi, Sokół Kolbuszowa.

 

Zdecydowanym faworytem meczu był zespół gości i to on nadawał ton grze. Przez godzinę nasze zawodniczki stawiały im jednak duży opór. Szczególnie mogła się podobać gra naszej defensywy kierowanej przez Aleksandrę Stopę, która bądź rozbijała ataki Sokoła, bądź skutecznie łapała rywalki na pozycji spalonej. Sporo ochoty do gry przejawiały również skrzydłowe ? Ewelina Skórska i Katarzyna Dul. Niestety w zespole trenera Rafała Tomiły wciąż brakuje zawodniczki, która dyrygowałby grą w środku pola i rozrzucała piłki bądź do boku, bądź potrafiłaby prostopadłym podaniem uruchomić napastniczki. Mimo to gra naszej drużyny przez prawie 60 minut wyglądała nieźle.{datsopic:12404 right}

Kolbuszowianki na prowadzenie powinny wyjść w 56. minucie. Po faulu naszej bramkarki sędziujący to spotkanie Radosław Ostrowski podyktował rzut karny. Magdalena Badura popisała się jednak swoimi dużymi umiejętnościami i obroniła strzał z jedenastu metrów. Niestety 10 minut później było już 0:1, a w 77, minucie 0:2. Obie bramki padły po bardzo podobnych akcjach. Zdobyte zostały po kontrze prawym skrzydłem zespołu z Kolbuszowej i podaniu w pole karne, gdzie do strzału dochodziły niepilnowane napastniczki. Trzecia bramkę przyjezdne strzeliły w 79. minucie z rzutu karnego, a wynik meczu ustaliły w 84. minucie. Tym razem nie udało się złapać na spalonym wybiegającej do prostopadłego podania napastniczki Sokoła.

 

{datsopic:12421 left}MUKS Stella Kraśnik ? Sokół Kolbuszowa 0:4

 

Zdjęcia z dzisiejszego meczu można obejrzeć tutaj lub klikając na jedno ze zdjęć dołączonych do artykułu.