Gimnazjaliści z Kraśnika na III miejscu w wojewódzkim finale piłkarskiego Turnieju Orlika

Brązowa drużyna wojewódzkiego finału Turnieju Orlika

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Do obecnej, VI już edycji Turnieju Orlika zgłosiło się przeszło 15 000 drużyn z całego kraju. Zabraknąć nie mogło wśród nich także kraśniczan. Drużyna z Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Szarych Szeregów zajęła bardzo dobre III miejsce w finale wojewódzkim imprezy.

Piłkarska rywalizacja w ramach Turnieju Orlika odbywa się w czterech kategoriach: dziewczęta i chłopcy młodsi (roczniki 2004 i 2005) oraz dziewczęta i chłopcy starsi (roczniki 2002 i 2003). Co ważne w drużynie może występować tylko trzech zawodników zgłoszonych do rozgrywek w strukturach PZPN.

W drodze do finału wojewódzkiego, do którego trafiło tylko 8 najlepszych zespołów z Lubelszczyzny, nasi gimnazjaliści przebrnęli eliminacje gminne, oraz ćwierćfinał i półfinał wojewódzki.

Wspomniane Zawody finałowe odbyły się wczoraj, 8 października, na obiektach Arena Lublin. Kraśniczanie rywalizowali w gr. A z Puławiakiem Puławy, Team Lublin i Orlikiem Milanów. Remis z Puławiakiem, porażka z Teamem Lublin oraz zwycięstwo z Orlikiem Milanów dały drugie miejsce w grupie i awans do strefy medalowej.

turniej_orlika_c.JPG

 

- W półfinale przeciwnikiem naszej drużyny był zwycięzca gr B ? zespół z Gimnazjum Nr 1 Tomaszów Lubelski. Niestety w meczu tym sprawdziło się porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Pomimo zdecydowanej przewagi zawodników z Kraśnika mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 tomaszowian, którzy przeprowadzili tylko dwie akcje zakończone strzałem na bramkę w całym spotkaniu - relacjonuje turniejowe wydarzenia trener naszej drużyny, nauczyciel wychowania fizycznego Mariusz Kwietniewski.

W meczu o brązowy medal kraśniczanie pewnie pokonali 3:1 rówieśników z Gimnazjum Nr 1 z Michowa. Mistrzem Województwa Lubelskiego zostali tomaszowianie, którzy w finale pokonali Team Lublin 1:0.

 

Skład drużyny PG 1 Kraśnik: Kamil Bartoś, Dawid Błędowski, Daniel Karczewski, Kacper Krusiński, Jakub Nierubca, Hubert Pleban, Dawid Ryziński, Kacper Wójtowicz, Marcin Wójtowicz. Ponadto w eliminacjach występowali również Marcin Dudek i Łukasz Golecki.

turniej_orlika_d.JPG