Kraśnik. Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 mistrzem Lubelszczyzny w piłce nożnej

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

mistrzowie_SP5
Podopieczni Konrada Szmyrgały jadą teraz walczyć z najlepszymi drużynami w Polsce.
Dzisiaj na Orliku w dzielnicy fabrycznej Kraśnika odbyły się wojewódzkie finały mistrzostw w piłce nożnej chłopców ze szkół podstawowych. Do zmagań o tytuł najlepszej drużyny Lubelszczyzny stanęło sześć ekip. Byli wśród nich chłopcy z kraśnickiej Szkoły Podstawowej nr 5.
Drużyny biorące udział w zawodach podzielono na dwie grupy w których rywalizowano systemem każdy z każdym. W pierwszej zagrały drużyny z Lublina, Tomaszowa Lubelskiego i Chełma, a w drugiej z Kraśnika, Baranowa i Łomazów. Po zmaganiach eliminacyjnych najlepiej w pierwszej grupie wypadli zawodnicy Tomaszowa, którzy pokonali bez problemów swoich rywali. W drugiej grupie równie pewnie, oba spotkania po 7:0, wygrali kraśniczanie i to te dwie ekipy czekał mecz o zwycięstwo w turnieju.
Wcześniej jednak w spotkaniu o 3. miejsce zmierzyli się przedstawiciele podstawówek z Lublina i Łomazów. Lublinianie z SP nr 51 pewnie ograli rywali 7:0 i zajęli 3 miejsce.
W finale nasza drużyna źle rozpoczęła mecz. Jako pierwsi bramkę strzelili goście. To na szczęście nie zniechęciło, a pobudziło podopiecznych Konrada Szmyrgały do walki. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Chwilę później było już 1:1, a minutę później 2:1 dla ekipy z SP nr 5. Przed przerwą tomaszowianie zdołali jeszcze co prawda wyrównać, ale w drugiej odsłonie to kraśniczanie zdecydowanie przeważali. Mecz skończył się wynikiem 5:3 i to właśnie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Kraśniku została mistrzem województwa lubelskiego.
Oto skład Mistrzów Województwa: Daniel Karczewski, Albert Pluder, Przemysław Pietruszka, Krzysztof Szymański, Bartosz Kowalski, Emil Zieliński, Ernest Skrzyński,Patryk Kozak, Konrad Dudek, Jakub Zieliński, Dominik Urba, Dawid Bartnik. Ich trenerem jest wspomniany już Konrad Szmyrgała. Wiekszośc z tych młodych piłkarz to uczniowie klasy sportowej o profilu piłka nożna w Szkole Podstawowej nr 5, a wszyscy to zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Kraśnik.
Teraz nasi mistrzowie zagrają teraz w finałach ogólnopolskich, które mają się odbyć w województwie dolnośląskim w dniach 18-21 czerwca. Już teraz życzymy naszym reprezentantom powodzenia.