A klasa. Remis Tęczy Kraśnik z Orłem Urzędów

W miniony weekend rozegrana została 2. kolejka spotkań piłkarskiej A klasy. Jednym z ciekawszych pojedynków, który odbył się w jej ramach, był mecz beniaminka Tęczy Kraśnik ze spadkowiczem z okręgówki Orłem Urzędów.

W pojedynek, który odbył się w niedzielę 29 sierpnia na kraśnickim stadionie przy ul. Oboźnej, lepiej weszli goście. Przeważali w pierwszych minutach spotkania i dobrą grę udokumentowali bramką. Strzelił ją Kamil Słoniewski. Było przy niej nieco kontrowersji, ponieważ boczna sędzia pokazała spalonego, ale główny arbiter uznał, że wszystko odbyło się zgodnie z przepisami.

Bramka ta spowodowała, że zapał Orła nieco osłabł, a zmobilizowała się Tęcza. Podopieczni Anatolija Lavryshyna ruszyli do śmielszych ataków i stworzyli kilka bardzo dobrych, bramkowych okazji. Początkowo nie mieli jednak pomysłu na pokonanie Rafała Gondera lub uderzali niecelnie. W końcu cel jednak osiągnęli, a na listę strzelców wpisał się Marcin Wójcik wykorzystując podanie od Marcina Chrzanowskiego.

Była szansa na kolejne gole dla gospodarzy, jednak znów zawodziła skuteczność. Tymczasem drużyna trenera Stanisława Bijaka w jednej ze swoich okazji wykorzystała niezdecydowanie defensorów Tęczy i znów wyszła na prowadzenie. Gola na 1:2 strzelił Jakub Druzd. Takim wynikiem zakończyła się też pierwsza połowa spotkania.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Naciskała Tęcza, a Orzeł od czasu do czasu starał się kontrować. Determinacja kraśniczan przyniosła w końcu efekt. Bramkę wyrównująca strzelił Maciej Gęsina.

Zespół ze starej dzielnicy Kraśnika miał spore szanse na to, by zainkasować komplet punktów, bo stworzył sobie co najmniej kilka okazji do strzelenie kolejnych goli. Pięknym uderzeniem z przewrotki popisał się chociażby Wójcik, ale piłka tylko odbiła się od poprzeczki. Szanse na zostanie bohaterem meczu miał też zmiennik Krystian Dzikowski, który miał udział przy wcześniejszym trafieniu Gęsiny, ale zawahał się w sytuacji sam na sam z bramkarzem Orła.

Ostatecznie więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się remisem. Goście mecz kończyli w 10, bo boisko po drugiej żółtej kartce musiał opuścić Jakub Klecha.

Tęcza Kraśnik – Orzeł Urzędów 2:2

Tęcza Kraśnik: J. Nowicki - M. Gęsina, P. Barszcz, K. Maziarz, E. Wójcik - M. Lenart, K. Markowicz, M. Dyguś, D. Lach - M. Chrzanowski, M. Wójcik

Ponadto zagrali: Ł. Jacak, K. Dzikowski, D. Ochal

Orzeł Urzędów: R. Gonder - K. Gozdalski, K. Suchanowski, T. Janczarek, D. Zapalski, B. Nożyński, T. Michalak, K. Klecha, E. Łaciński, K. Słoniewski, K. Druzd

Ponadto zagrali: M. Bijak, B. Borowiak, K. Niewielski

Zdjęcia z meczu Tęcza – Orzeł autorstwa Pawła Bielenia możecie obejrzeć tutaj.

***

Po 2. kolejce spotkań A klasy mamy już tylko jeden zespół z kompletem punktów. Jest nim Ruch Popkowice, który w sobotę pokonał Unię Wilkołaz. Poniżej wyniki wszystkich meczów A klasy.

GKS Gościeradów - Płomień Trzydnik Duży 1:2

Perła Borzechów - LZS Poniatowa Wieś 2:3

Unia Wilkołaz - Ruch Popkowice 0:3

Stal II Kraśnik - LKS Kowalin 4:3

Tęcza Kraśnik - Orzeł Urzędów 2:2

Stok Zakrzówek - Iskra Krzemień 1:2

LKS Elżbieta - LKS Potok Wielki 3:3