Pierwsi strzelili rywale, ale 3 punkty zostały w Kraśniku. Stal Kraśnik – Powiślak Końskowola 4:2

Początek meczu nie był najlepszy, bo już po kilku minutach od pierwszego gwizdka Stal Kraśnik straciła bramkę. Na szczęście szybko otrzeźwiło to podopiecznych trenera Dariusza Matysiaka i jeszcze w pierwszej połowie meczu wybili Powiślakowi Końskowola pomysł, że to on może zainkasować 3 punkty.

Pierwsze minuty meczu to gra wysokim pressingiem i ataki zespołu gości. W 4. minucie przyniosło to bramkowy efekt. Na listę strzelców wpisał się Jakub Bryliński. 2 minuty później mogło być już 0:2, ale zwycięsko z pojedynku sam na sam z jednym z napastników Powiślaka wyszedł bramkarz Stali Mateusz Wójcicki.

Gospodarze na szczęście szybko otrząsnęli się i zaczęli stwarzać coraz większe zagrożenie pod bramką rywali. W 17. minucie jeszcze minimalnie niecelnie futbolówkę głową na bramkę gości uderzył Damiana Pietroń, ale już 7 minut później niebiesko-żółci doprowadzili do remisu. Gola strzelił Karol Misiarz. Chwilę później to Stal była na prowadzeniu za sprawą Mikołaja Majewskiego, a w 32. minucie, po precyzyjnym strzale Krystiana Pietrzyka zza pola karnego, było już 3:1. Jeszcze przed przerwą kolejną, czwarta bramkę dołożył Maciej Welman, wykorzystując asystę od Kamila Woźniaka.

Po wznowieniu gry niestety było mniej ciekawie. Tuż po przerwie mocno prawą stroną boiska pociągnął co prawda Stanisław Niewiński, ale Misiarz, któremu podał piłkę, nie zdołał oddać strzału na bramkę. Później tempo meczu siadło. Stal przeważała, jednak nie potrafiła skutecznie zakończyć swoich akcji ofensywnych. Choć bramkowe szanse mieli m.in. Michał Maliszewski, Stanisław Niewiński i Marcel Błaszczyk. Na dodatek w końcówce meczu, a dokładnie w doliczonym czasie gry, Powiślak wykorzystał zbyt wolny powrót kraśnickich piłkarzy pod własną bramkę i zdobył gola. Na szczęście zwycięstwo nie było zagrożone.

Stal Kraśnik – Powiślak Końskowola 4:2

Stal Kraśnik: Mateusz Wójcicki – Stanisław Niewiński, Damian Pietroń, Michał Maliszewski, Krystian Michalak, Mikołaj Majewski, Krystian Pietrzyk, Maciej Welman, Jakub Buczek, Kamil Woźniak, Karol Misiarz.

Ponadto zagrali Kamil Dydo, Marcel Błaszczyk, Maciej Winkler, Mateusz Latosiewicz

Zdjęcia z meczu Stal – Powiślak można obejrzeć tutaj.