Ogłoszenie

Odmłodzona Stal zaprezentowała się kibicom

Piłka nożna
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Za nimi pierwszy - wygrany - mecz w rundzie, a w niedzielę wiosenny debiut przed własną publicznością. Ale za nim piłkarze wybiegną na boisko przebudowana, odmłodzona Stal, zaprezentowała się przed kibicami w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji.

W środowy wieczór 21 marca w CKiP zaroiło się od piłkarzy, kibiców, działaczy. Pojawili się także m.in. poseł Kazimierz Choma, radny sejmiku Krzysztof Babisz, starosta Andrzej Rolla, przewodniczący Rady Powiatu Kraśnickiego Jacek Dubiel, przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak, kierownik Wydziału Spraw Społecznych, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Kraśnik Beata Niedziałek, reprezentująca burmistrza Wojciecha Wilka, Michał Stawiarski prezes Stowarzyszenia Wschód Lubelskich Serc, Grzegorz Marcinkowski, dyr. CKiP.

O sytuacji w klubie poinformował prezes Marcin Jędrasik.

- Klub jest obecnie bez zadłużeń, wszystko działa prawidłowo, organizacyjnie, sprzętowo. W drużynie jest obecnie nienaganna, moim  zdaniem, atmosfera. - stwierdził.

Przedstawił też sytuację kadrową kraśnickiego IV-ligowca.

- Od nowego sezonu, postanowiliśmy, że postawimy na zawodników z Kraśnika. Jesień nie poszła tak jak sobie to planowaliśmy, liczyliśmy na lepsze wyniki. Zimą więc zrobiliśmy małe trzęsienie ziemi i postanowiliśmy, że dalej "idziemy" w chłopaków z Kraśnika i powiatu kraśnickiego. - stwierdził prezes. - Zawsze to było moim marzeniem by Stal grała zawodnikami stąd. Obecnie w pierwszej drużynie jest 22 zawodników, i tylko trzech jest spoza powiatu kraśnickiego. Jest to drużyna młoda a nawet bardzo młoda - średnia wieku ok. 22 lat. Mamy młodych zdolnych chłopaków, brakuje im tylko ogrania i doświadczenia. - podsumował skład Jędrasik.

Podobne zdanie ma także obecny trener Stali Daniel Szewc.

- Pod tym projektem podpisuję się obiema rękami. W województwie oprócz Górnika II Łęczna i Motoru Lublin w tej klasie rozgrywkowej takich zespołów opartych głównie o zawodników miejscowych nie ma. Ci, którzy są z zewnątrz podnoszą jakość drużyny i bez nich na pewny było by ciężko. Młodzież też musi mieć od kogo się uczyć. Doceńmy tych doświadczonych zawodników, którzy tak jak Paweł Zięba, Kamil Król, Anton Lucyk czy Damian Pietroń zdecydowali się na grę w naszych barwach. - mówił trener Szewc.

Wystosował też apel do kibiców.

- Chciałbym się zwrócić do kibiców o wsparcie i pomoc, bo kibic jest na dobre i na złe, a my możemy w tej rundzie przeżywać i piękne chwile ale mogą się też zdarzyć i trudne momenty. Potrzebujemy waszego wsparcia, liczymy na to - mówił trener Stali.

Do fanów kraśnickiej piłki zwrócił się też prezes Jędrasik.

- Ten klub nie jest dla mnie, dla chłopaków, i fajnie gdyby ten stadion zapełniał się kibicami, a tego ostatnio brakuje. Uważam, też że momentami jest za ostra krytyka, zwłaszcza na Facebooku. Kibic ma do tego prawo, ale to nie pomaga takim młodym chłopakom. Po przegranym meczu kibic powinien przyjść poklepać zawodników po ramieniu i powiedzieć, że będzie lepiej. - stwierdził prezes.

Poparł go poseł Kazimierz Choma.

- Spodobały mi się te słowa, bo to cechuje dojrzałość kibiców. Tego wprawdzie nie zawsze da się zaobserwować na boisku, ale ta nowa jakość jaka się tworzy sprawi, że my jako kibicie dorośniemy do tej roli wsparcia dla zawodników - stwierdził kraśnicki poseł, która zasiada m.in. w sejmowej komisji sportu.

Prezentacja drużyny była też okazją do podziękowań dla sponsorów, których największym jest Miasto Kraśnik.

- Chciałbym podziękować panu burmistrzowi. Dużo z nim rozmawiam, czuję od niego wsparcie, i gdyby nie on to pewnie bym zrezygnował. - stwierdził prezes Jędrasik.

- Miasto wspiera klub jak może. Przede wszystkim przekazując bezpośrednią dotację. W ostatnich pięciu latach kwota tego wsparcia wyniosła blisko 1,2 mln zł. Ale to także udostępniane obiekty sportowe, boiska, hale. Wszystko to robimy dla klubu, dla kibiców. Byście swoimi wynikami i grą na boisku dostarczali nam pozytywnych emocji. Życzę wam samych wygranych meczy, by kontuzje omijały was szerokim łukiem - skierowała w imieniu burmistrza Wilka swoje słowa do zawodników kierownik Beata Niedziałek.

Padły też podziękowania dla marszałka województwa.

- Chciałbym też podziękować panu Jarosławowi Stawiarskiemu, bo wiem, że wspiera nasz klub, oferuje pomoc i cieszę się z tego. - mówił Marcin Jędrasik.

- Jestem szczęśliwy, że pan prezes wymienił mojego tatę Jarosława Stawiarskiego, w kontekście wspólnej pracy dla miasta Kraśnik, dla dobra piłki kraśnickiej, że razem z burmistrzem Wojciechem Wilkiem mają plan. Cieszę się, że mamy dużo młodych zawodników, których gra będzie cieszyć. - mówił z kolei Michał Stawiarski.

Z odmłodzenia drużyny cieszył się też poseł Kazimierz Choma.

- Ten plan jaki realizuje prezes jest fantastyczny. Postawienie na młodych zawodników, którzy osiągają dobre wyniki. Widać tę ambicję, ten ząb. Dziękuję panu prezesowi za jego duże zaangażowanie. Ja również ze swojej strony deklaruję wszelką możliwą pomoc jaka będzie możliwa. Bądźmy w kontakcie. Życzę sukcesów w tym sezonie - powiedział kraśnicki parlamentarzysta.

Prezes Stali zaapelował też do firm i przedsiębiorców o wspieranie kraśnickiej drużyny.

- Zapraszam firmy do współpracy, do pomocy tym młodym chłopcom, dzięki czemu mają szansę na rozwój i progres. Sam to robię, bo to kocham i inwestuję w klub bardzo dużo, zdrowiem, finansami. - mówił prezes.

Potem scenę opanowali piłkarze, którzy w tej rundzie tworzyć będą kadrę FKSu. Poniżej pełna lista przedstawiona przez klub a zdjęcia z prezentacji można obejrzeć na naszej stronie.

 

Zawodnicy FKS Stal Kraśnik rundy wiosennej 2022/23

Bramkarze

Adrian WÓJCICKI, lat 26, pochodzi z Lublina, ostatni klub - LUBLINIANKA LUBLIN.

Kamil Kaźmierak, lat 18, wychowanek klubu UNIA WILKOŁAZ, ostatni klub RUCH POPKOWICE

Mateusz WÓJCICKI, lat 21, wychowanek klubu WIDOK LUBLIN, ostatni klub - LUBLINIANKA LUBLIN, w Stali jest od 2020 roku

 

Obrońcy

Jakub JEDRASIK, lat 20 , wychowanek klubu UNIA WILKOŁAZ, ostatni klub — RUCH POPKOWICE

Mikołaj MAJEWSKI, lat 18, wychowanek MUKS KRAŚNIK

Mateusz KOZAKOWSKI, lat 31, ostatni klub RUCH POPKOWICE

Damian PIETROŃ (kapitan), lat 39, wychowanek STALI KRAŚNIK, sukcesy w takich klubach jak ORLĘTA RADZYŃ PODLASKI, WISŁA PUŁAWY, STAL KRAŚNIK, ostatni klub RUCH POPKOWICE.

Szymon SUROWIEC, lat 17, wychowanek szkółki piłkarskiej MAXIRABA, ostatni klub RUCH POPKOWICE

Oliwier SZWEDO, lat 18, wychowanek MUKS KRASNIK i STAL KRAŚNIK

Anton LUTSYK, lat 36, pochodzi z Ukrainy, zagrał 3 mecze w tamtejszej EKSTRAKLASIE, ostatni klub RUCH POPKOWICE

 

Pomocnicy

Krystian PIETRZYK, lat 18, wychowanek MUKS KRAŚNIK I STAL KRAŚNIK.

Damian JARGIEŁA, lat 18, wychowanek LKS STRÓŻA, ostatni klub RUCH POPKOWICE

Szymon MAJEWSKI, lat 19, wychowanek MUKS KRAŚNIK, ostatni klub - KORONA KIELCE Pierwsza runda w Stali Kraśnik.

Paweł ZIĘBA, lat 29, wychowanek MUKS KRAŚNIK I STAL KRAŚNIK, ostatnie kluby - GKS BEŁCHATÓW I TUS TENGERN

Sebastian PIERZYNIAK, lat 18, wychowanek MUKS KRAŚNIK 14. STELMACH Piotr Obrońca, lat 18, wychowanek UNIA WILKOŁAZ, ostatni klub RUCH POPKOWICE

Oliwier WRONA, lat 18, wychowanek klubu UNIA WILKOŁAZ, ostatni klub RUCH POPKOWICE

Dariusz CYGAN, lat 23, wychowanek BKS LUBLIN, ostatni klub - SYGNAŁ LUBLIN, w FKS Stal Kraśnik gra od 2019 roku.

Maciej WINKLER, lat 19, wychowanek MUKS KRAŚNIK I STAL KRAŚNIK

 

Napastnicy

Mateusz JĘDRASIK, lat 18, wychowanek UNIA WILKOŁAZ, ostatni klub RUCH POPKOWICE

Kamil KRÓL, lat 35, wychowanek MUKS KRAŚNIK I STAL KRAŚNIK, sukcesy odnosił w takich klubach jak GÓRNIK ZABRZE i MOTOR LUBLIN, kilka lat spędził grając w greckich klubach, ostatni klub - OPOLANIN OPOLE LUBELSKIE

Kacper PIETRZYK, lat 17, wychowanek MUKS KRAŚNIK, ostatni klub GÓRNIK ŁĘCZNA.

 

Kierownik drużyny: Kacper Kulina, fizjoterapeuta: Kacper Gołofit.

Zarząd FKS Stal Kraśnik: Prezes: Marcin Jędrasik Wiceprezes: Waldemar Drozd Skarbnik: Radosław Ostrowski Członek Zarządu: Waldemar Wójtowicz

Najnowsze ogłoszenia