?Mała? Fala najlepsza w województwie, a która będzie w Polsce?

Pływanie
fala_Na_rozgrzewce_a__roiBo_sie_od__Btych_czepkw_Fali
Kraśnicka "Fala" ma najlepszą drużynę wśród 10 i 11-latków
Nie dali szans swoim rywalom. Mowa o zawodnikach ?małej? Fali, którzy zdecydowanie wygrali wojewódzką edycję Drużynowego Wieloboju Pływackiego Dzieci 10 i 11 letnich. Zawody odbyły się 26 i 27 maja na krytej pływalni MOSiR w Puławach.

Wielobój ten, to ogólnopolskie zawody odbywające się korespondencyjnie w całej Polsce (poza Puławami jeszcze w 15 innych miastach) mające na celu wyłonienie najlepszych 10 i 11 letnich drużyn pływackich w Polsce (wcześniej były to korespondencyjne Mistrzostwa Polski 10 i 11 lat, gdzie rywalizacja była indywidualna).

Kraśnik reprezentowali zawodnicy UKP ?Fala?, z racji wieku zwani ?Małą? Falą. Nasi 10-ciolatkowie tworząc zgraną i liczną drużynę nie dali swoim rywalom żadnych szans w klasyfikacji klubowej wyprzedzając następny klub - Trójkę Puławy o 1100 pkt. Najlepiej w grupie zaprezentował się Artur Siekaczyński, który zwyciężył na 50m st. grzbietowym, zajął II miejsce na 50m st. dowolnym oraz był III na 100m st. zmiennym. Na podium stanął także Filip Bożek ? III miejsce na 50m st. klasycznym. Mocno punktowali dla drużyny także: Anna Bucoń (dwa razy IV miejsce na 50m st. grzbietowym i 100m st.

fala_Artur_SiekaczyDski_-_I_miejsce_na_50m_st
Artur Siekaczyński zajął I miejsce na 50m st. grzbietowym
zmiennym) i Wiktor Opoka (dwa razy IV miejsce na 50m st. dowolnym i grzbietowym). W sukcesie drużynowym swój wkład mieli jednak wszyscy pozostali: Alicja Kardyś, Kaja Mazur, Luiza Pietroń, Gabriela Stęgierska, Zofia Szewczyk, Oktawia Wojtaszek, Kacper Blat, Filip Iracki, Kacper Jurak, Jan Kułaga, Filip Małyszek, Dominik Rachoń ). Teraz poczekamy na zestawienie wszystkich wyników z całej Polski i już niedługo dowiemy się na którym miejscu w Polsce jest obecnie ?Mała? Fala Kraśnik.

Dobry start w Puławach zanotowali także 11-stolatkowie. Co prawda nie brylowali drużynowo, bowiem nie mieli kompletu zawodników, ale w swoich wyścigach plasowali się dość wysoko. Na podium stanął Karol Kuśmierz zajmując II miejsce na 200m st. grzbietowym. Karol zajął również dwa razy IV miejsce. Tą najgorszą dla sportowca lokatę wywalczył także Łukasz Borsuk ? IV m na 50m st. motylkowym. Dobre starty , między innymi w sztafetach, zanotowały dziewczęta: Magdalena Bucoń, Aleksandra Kaproń, Zuzanna Korecka i Zuzanna Skwara.

Teraz dla młodych pływaków Fali już wakacyjna przerwa. Wznowienie treningów w sierpniu.