Ogłoszenie

Fala na Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu

Pływanie
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Grudzień to w pływaniu czas rozgrywania Zimowych Mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Najpierw w dniach 30.11-4.12.2022r. w Bydgoszczy odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat, a następnie jednocześnie w dniach 9-11.12.2022r. – Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 14 lat (Olsztyn), 15 lat (Gliwice) i 16 lat (Gorzów Wielkopolski). We wszystkich imprezach wystąpiło ok.2000 zawodników.

Z kraśniczan jako pierwsza na słupku startowym stanęła 17-letnia Oliwia Sosnówka, która wzięła udział w największej imprezie sezonu zimowego w kraju – Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowców i Juniorów 17-18 lat. Z racji swojego wieku i poziomu sportowego zawodów, wiadomo było, że o wysokie lokaty naszej zawodniczce będzie trudno. Ale Oliwia pokazała swoje umiejętności i moc startując w najtrudniejszych konkurencjach pływackich – 200m st. motylkowym oraz 400, 800 i 1500m st. dowolnym.

W Gorzowie Wielkopolskim, podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16 lat reprezentowała nas Maja Ryfka. Maja dwukrotnie ustanawiała rekordy życiowe i dwukrotnie pływała w finałach A imprezy. A w ostatnich swoim wyścigu, na 100m st. grzbietowym zajęła IV miejsce (do medalu zabrakło tylko 0,4 s.)

Najliczniej Fala była reprezentowana na Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów 15 lat w Gliwicach. Z czwórki naszych zawodników tylko Dawid Dzięgielewski nie pływał w finałach (był pierwszym rezerwowym finału B na 200m st. klasycznym). Pozostali zawodnicy (Milena Sosnówka, Gabriela Surowiec i Paweł Bucoń) kilkakrotnie startowali w finałach B, dość znacznie poprawiając swoje rekordy życiowe.

- Podsumowując udział w Zimowych Mistrzostwach trzeba stwierdzić, że był on bardzo udany dla UKP Fala Kraśnik, choć tym razem zabrakło medali (w dużej mierze dlatego, że z różnych powodów nie mogli wystartować najbardziej utytułowani obecnie zawodnicy naszego Klubu: Amelia Wysocka, Anna Wilk i Rafał Wójcik). Cieszy przede wszystkim fakt, że zawodnicy  czynią stałe postępy poprawiając swoje rezultaty. - stwierdzili przedstawiciele klubu.

Najnowsze ogłoszenia