Kolejne starty biegaczy: zwycięstwo Dominiki Wiśniewskiej i podium Pawła Raczyńskiego

Biegi

bieg_151Trwa sezon lekkoatletyczny. Biegacze z SKB raz po raz startują w zawodach przywożąc kolejne sukcesy. Ostatnia niedziele była szczególnie dla nich udana.

W niedzielę  13 maja w Bielsku Białej został rozegrany XVI Górski Bieg na Magurkę na dystansie 6.5 km w stylu alpejskim (+493 m). Rekordowa obsada biegu  - 222 zawodników i zawodniczek z udziałem najlepszych górali dostarczyła wiele emocji. Rewelacyjne zapowiadała się rywalizacja  pomiędzy  trzema mistrzyniami Polski: Izabelą Zatorską, Anną Celińską  i Dominiką Wiśniewską.    Dominika potwierdziła wysoką formę z poprzednich biegów i odniosła zwycięstwo. O klasie wychowanki trenera Zbigniewa Białego świadczy fakt, że przegrała tylko z 12 mężczyznami!

Bardzo dobrze zaprezentował się także mąż Dominiki  - Rafał Ulfik, który zajął VI miejsce w klasyfikacji generalnej mężczyzn.

A już w  sobotę 19 maja w Iwoniczu Zdroju na trasach przygotowanych przez Izabelę Zatorską   odbędą się Mistrzostwa Polski w Biegu Anglosaskim na dystansie 9,7 km. Zapowiada się więc kolejny wielki biegowy pojedynek z udziałem kraśnickich zawodników i zawodniczek.

Także w niedzielę 13 maja w Chodlu zostały rozegrane  ogólnopolskie XIV Biegi Przełajowe z cyklu GP Polski Środkowo ? Wschodniej. Bardzo dobrze zaprezentowali się  wychowankowie trenerów Piotra i Zbigniewa Białych z SKB Kraśnik.

W biegu głównym mężczyzn  na 5km   III miejsce zajął Paweł Raczyński   a tuż za nim uplasował się Kamil Jastrzębski.

W kat. wiekowych do lat 19  Damian Jastrzębski zajął I miejsce, w kat.  20-29 lat - I m. zajął Michał Biały  a Tomasz Krasowski III.

Wśród kobiet pierwsze trzy miejsca za podium zajęły zawodniczki SKB: Patrycja Maśloch  - IV m., Dziura Agata   - V m.,  Biała Agata   - VI m.,

W biegach młodzieżowych zawodnicy SKB zajęli następujące miejsca: młodzicy: Marcin  Jacniak - I miejsce, Artur   Markiewicz -III miejsce, młodziczki: Kaja  Ruszczyk - II miejsce, juniorki: Monika  Kubiś  - I miejsce.