Ogłoszenie

SKB na trasie. Magdalena Wójcicka trzecią Polką w Silesia Marathon, Kamil Jastrzębski "złamał" 30 minut na dychę

Biegi
Typography
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

W ostatnim czasie zawodnicy SKB startowali w kilku dużych imprezach zajmując wysokie miejsca i osiągając dobre rezultaty.

W niedzielę w Katowicach odbyła się  biegowa impreza Silesia Marathon w którym wystartowało  4 709 biegaczy z 40 krajów:  1 694 zawodników w maratonie,  2804 w półmaratonie i 211 w ultra maratonie. Trasa maratonu wiodła ulicami 4 miast: Katowic, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Chorzowa. Zawodnicy mieli do pokonania  dystans 42 km  195m  na trudnej technicznie trasie w  przenikliwym chłodzie, deszczu oraz wietrze. W kategorii kobiet  bardzo dobrze zaprezentowała   Magdalena Wójcicka  która przebiegła maraton w  3.19.24 i zajęła 6 miejsce w kategorii kobiet, 3 miejsce w kategorii Polek,  oraz drugie miejsce w kategorii  K-20.  Magda jest pierwszą w historii klubu kobietą, która przebiegła „królewski dystans.”

Także w niedziele rewelacyjnie zaprezentował się Kamil Jastrzębski  z SKB w imprezie "Biegnij Warszawo".  Na tydzień przed startem w maratonie w Holandii  pobiegł na dystansie 10 km.  Po wolnych 3 km Kamil wyszedł na prowadzenie i narzucił rywalom ostre tempo i tak było do 8 km. Niestety wtedy Kamila dopadła kolka i na prowadzenie wyszedł Mariusz Giżyński  z WKS Grunwald.  Ostatnie finiszowe metry to  walka Kamila z Yaredem Shegumo o drugie miejsce. Wpadają  razem na  linię mety i uzyskują ten sam czas  29.58 minuty ze wskazaniem Yareda Shegumo.

Tego samego dnia w Biłgoraju odbył się 31 Bieg Uliczny 10-ka po Ziemi Biłgorajskiej. Dobrze zaprezentował się Michał Biały, który zajął który zajął III miejsce w czasie  32.29 min. W biegu wystartował trener Piotr Biały który przebiegł 10 km w 45.06 min i zajął 11 miejsce w kategorii  M-50.

Dzień wcześniej, 5 października w Lesie Kabackim, rozegrano 7 edycję GP Warszawy – Ursynów. W biegu na 10 km Paweł Biały  zajął 6 miejsce w czasie  35.13min.

Najnowsze ogłoszenia